Srogie lanie Sokoła w starciu z liderem w stolicy

To była bardzo sroga lekcja koszykówki dla zawodników ostrowskiego Sokoła, którzy w środowy wieczór udali się na spotkanie z liderem rozgrywek KK Warszawa. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela przegrali 55:116.

grzegorz_helcbergiel_19_01_17

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, a Sokół przegrał różnicą trzech punktów 16:19.

W kolejnej odsłonie meczu wyraźnie zaznaczyła się różnica poziomu gry obu zespołów, a nieskuteczna gra ostrowskich zawodników sprawiła, że rywale wygrali bardzo wysoko 31:11. W kolejnych odsłonach meczu osłabiony kadrowo Sokół nie był wstanie nawiązać wyrównanej gry i przegrał trzecią kwartę 18:38 i czwartą 10:28.

Koszykarze KK Warszawa wciąż przewodzą w rozgrywkach II ligi - grupy B, po rozegranych dziewiętnastu spotkaniach mają 36 punktów na koncie i tylko dwie porażki. Sokół Ostrów Mazowiecka jest obecnie dziewiąty z dorobkiem 27 punktów. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela wciąż zachowują realne szanse na awans do fazy play-off.

Kolejne spotkanie Sokoła zaplanowane zostało na sobotę 21 stycznia. Początek o godz. 13.00. W hali przy ulicy Trębickiego Sokół Ostrów Mazowiecka podejmie ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

KK Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 116:55 (19:16, 31:11, 38:18, 28:10)

Sokół: Szczerbatiuk 21 pkt, Ryfa 11 pkt, Barszcz 8 pkt, Grudziński 7 pkt, Grabowski 2 pkt, Słoniewski 2 pkt oraz Skarpetowski, Wilczyński, Siwek, Zadroga i Moch.