Sokół po raz kolejny bez punktów

Koszykarze ostrowskiego Sokoła w kolejnym spotkaniu rozgrywek II ligi nie wywalczyli punktów. Tym razem w starciu 20. kolejki podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela musieli uznać wyższość ŁKS AZS UŁ SG Łódź 65:83.

sokol_22_01_17

Niezwykle ciekawa i efektowna dla kibiców zgromadzonych w hali przy ulicy Trębickiego była pierwsza odsłona sobotniego starcia, w której padło aż 51 punktów. Niestety ostrowscy koszykarze przegrali pierwszą kwartę 19:32.

W kolejnej odsłonie meczu Sokół wygrał 16:12, ale mimo to do przerwy przegrywał różnicą dziewięciu punktów.

Po zmianie stron podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela fatalnie pudłowali i nie potrafili odrobić kolejnych punktów straty do rywali z Łodzi. W efekcie przegrali 8:17 i jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację w sobotnim starciu.

W ostatniej odsłonie meczu obie drużyny zdobyły po 22 punkty, co sprawiło, że to goście z Łodzi cieszyli się z wygranej, a faza play-off po raz kolejny oddaliła się od Sokoła. Dla ostrowskiej drużyny najwięcej punktów zdobył tym razem Bartosz Grudziński - 14.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał także Łukasz Ryfa, który powrócił do rywalizacji w ostatnich meczach. Tym razem zdobył 13 punktów, a trener Grzegorz Helcbergiel w coraz większym wymiarze korzysta z jego usług.

Więcej o rywalizacji Sokoła w rozgrywkach II ligi w najbliższych dniach w naszym portalu OstrowMaz24.pl.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 65:83 (19:32, 16:12, 8:17, 22:22)

Sokół: Grudziński 14 pkt, Ryfa 13 pkt, Słoniewski 13 pkt, Niedbalski 9 pkt, Grabowski 6 pkt, Szczerbatiuk 5 pkt, Skarpetowski 2 pkt, Wasil 2 pkt, Moch 1 pkt oraz Wilczyński, Siwek.