Sokół ogrywa "Czarne Koszule" (zdjęcia)

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela odnieśli kolejne cenne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi mężczyzn w grupie B. Tym razem Sokół okazał się lepszy od drużyny ze stolicy kraju - Polonii Warszawa.

Znakomite spotkanie rozegrał będący w wysokiej dyspozycji Piotr Barszcz. Czołowy zawodnik Sokoła zdobył w tym spotkaniu aż 34 punkty i przyczynił się do okazałego zwycięstwa nad "Czarnymi Koszulami".

Początek spotkania nie zaczął się jednak dla lidera naszego zespołu zbyt dobrze. Już w 9 sekundzie sobotniego starcia Barszcz oddał niecelny rzut za trzy punkty. Jak się okazało ten rzut nie załamał naszego zawodnika i w dalszej części meczu pokazał wielką klasę.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszego zespołu 43:37. Aby dowieźć zwycięstwo do końca ostrowscy koszykarze musieli wyjść na kolejną odsłonę w pełni skoncentrowani. Tak też się stało. Trzecia kwarta została zdominowana przez nasz zespół. Wygrana 21:11 i powiększenie przewagi do 16 punktów dało większe pole manewru ostrowskiej drużynie. W ostatniej kwarcie Bartłomiej Pieńkowski zastępujący trenera Helcbergiela dał szanse rezerwowym pokazać swoje możliwości. Ostatecznie nasz zespół pokonał Polonię 80:62.

Obok Piotra Barszcza warto wyróżnić Michała Wojtyńskiego, który rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie. Michał zdobył w tym starciu 23 punkty.

Kolejne spotkanie naszych koszykarzy czeka już w najbliższą sobotę 23 stycznia. Sokół uda się na wyjazdowe starcie do Stalowej Woli, gdzie rozegra mecz z miejscowym ZKS Stal. Początek o godz. 18.00.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Polonia Warszawa 80:62 (28:18, 15:19, 21:11, 16:14)

Sokół: Barszcz 34 pkt, Wojtyński 23 pkt, Grudziński 12 pkt, Jaworski 4 pkt, Koźluk 3 pkt, Krawczyk 2 pkt, Skarpetowski 1 pkt, Witosławski 1 pkt, Wilczyński, Siwek.

Sokół ogrywa "Czarne Koszule" (fot. OKK Sokół)