Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | ZGK


Prawidłowa segregacja śmieci to podstawa

Od 1 lipca 2017 roku weszła w życie nowa ustawa regulująca zasady segregacji odpadów komunalnych. W naszym mieście gospodarką odpadami zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej.

segregacja_smieci_12_08_17

Dotychczas były cztery pojemniki na różne frakcje odpadów. Teraz doszedł jeszcze jeden, zielony - na szkło.

Rodzaje pojemników i prawidłowa selekcja odpadów:
- kolor żółty: odpady z tworzyw sztucznych, metali, wielomateriałowych,
- kolor zielony: odpady szklane,
- kolor niebieski: papier, makulatura i tektura,
- kolor brązowy: odpady biodegradowalne,
- kolor czarny: odpady zmieszane.

Do gromadzenia odpadów niebezpiecznych stosowane są pojemniki specjalistyczne, dostosowane do poszczególnych rodzajów odpadów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.