Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Pobiegli "Tropem wilczym" ku pamięci żołnierzy wyklętych (zdjęcia, wideo)

Wielu mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego zdecydowało się wystartować w biegu "Tropem wilczym", ku pamięci żołnierzy wyklętych. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 1963 metry lub 5 km w gronie doświadczonych biegaczy.

bieg_pamieci_zolnierzy_05_03_18

1963 metry to symboliczna liczba, która stanowi rok śmierci ostatniego z żołnierzy - Józefa Franczaka "Lalka". Start biegu został zlokalizowany przy pomniku poświęconym żołnierzom wyklętym ziemi ostrowskiej, na rogu ul. 3 Maja i Dubois, zaś meta na ul. Trębickiego przy krytej pływalni.

Dla każdego uczestnika przewidziany był na mecie okolicznościowy medal, które wręczali z ramienia MOSiR Waldemar Konarzewski i z urzędu miasta Dorota Ambroziak i burmistrz Jerzy Bauer.

Najlepszy na dystansie 5 km okazał się reprezentant LKS Ostrowianka Dawid Likwiarz z Ostrowi Mazowieckiej - 17 min 52.83 sek. Drugie miejsce zajął Kamil Rogalski (LKS Ostrowianka) z Ostrowi Mazowieckiej z czasem 18:16.54, a trzeci był zawodnik Roch Jasienica Paweł Nowak z Kalinowa - 18:29.57.

W gronie kobiet na dystansie 5 km najlepsza okazała się reprezentantka Ostrów Biega Magdalena Malik z wynikiem 21 minut i 43.50 sekund. Na podium stanęły jeszcze Olga Malik z Ostrów Biega - 22:17.36 i Teresa Kempisty z Ugniewa z czasem 23:52.50.

Zobacz pełne wyniki na stronie chiptiming.pl.