Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wakacyjne trendy: Polacy wolą Europę

Początek sezonu turystycznego za pasem, dlatego warto po raz kolejny przyjrzeć się preferencjom turystycznym Polaków. Mimo wzrostu zainteresowania nowymi kierunkami ulubione miejsca, w których nasi rodacy spędzają urlop, pozostają niezmienne. Najlepiej czujemy się w Grecji, Hiszpanii i Chorwacji, rośnie też zainteresowanie wczasami w Bułgarii. Z krajów afrykańskich najchętniej latamy do Egiptu.

sea-418742_1280

Jak wynika z danych branżowego portalu turystycznego http://dreamtours.pl/, polski turysta w dość konserwatywny sposób podchodzi do wyboru wakacyjnych kierunków. Przede wszystkim liczą się atrakcyjne ceny zakwaterowania, wysoki standard obsługi i piękna pogoda. Najczęściej korzystamy z All Inclusive, które zapewnia stały dostęp do oferty gastronomicznej hotelu w cenie pobytu.

Grecja
Od lat niezmiennie, największą popularnością cieszy się Grecja. Chętnie jeździmy na greckie wyspy: Kos, Rodos, Santorini czy Zakynthos to najpopularniejsze destynacje wybierane przez Polaków. Za tygodniowy pobyt bez wyżywienia zapłacimy w graniach 200 euro za osobę, All Inclusive to koszt 230 euro. Zobacz: http://dreamtours.pl/wakacje/grecja.

Hiszpania
Obok Grecji, niezmiennie popularnością cieszy się także Hiszpania. Szereg modnych kurortów zarówno na wybrzeżu, jak i na Wyspach Kanaryjskich, to gwarancja pięknej pogody i wspaniałych widoków. Za tygodniowe wczasy z All Inclusive (wylot z Katowic) zapłacimy ok. 1250 zł za osobę. Sprawdź: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania.

Bułgaria
Z krajów położonych nieco bliżej Polski, coraz większą popularnością cieszy się Bułgaria. All Inclusive w takich destynacjach jak Varna czy Burgas to koszt ok. 300 euro za osobę, z kolei wylot z Berlina pozwoli zaoszczędzić ok. 50 euro. Wczasy w Bułgarii - zobacz aktualne oferty na http://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria.

Egipt
Niesłabnącą popularnością cieszy się także Egipt. Kraj ten każdego rodu odwiedzany jest przez tysiące Polaków, którzy cenią sobie, wspaniałe widoki, piękną pogodę, mnóstwo atrakcji i wysoki standard hoteli. Nie bez znaczenia są też przystępne ceny wycieczek. Na stronie http://dreamtours.pl/wakacje/egipt, znajdziemy oferty z Polski i Niemiec. Tygodniowe wczasy All Inclusive w Egipcie to wydatek rzędu 900-1100 zł (wylot z Polski).

Jak widać, atrakcyjne ceny wycieczek mają duży wpływ na preferencje urlopowe Polaków. Warto dodać jednak, że wyjazdy do krajów egotycznych, mimo że relatywnie droższe, również cieszą się rosnącym zainteresowaniem, choć póki co nie zagrażają popularności europejskich i afrykańskich destynacji.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies