Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: przystanek przy ul. Różańskiej okupowany przez pijaczków

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Od dawna przystanek przy ulicy Różańskiej okupowany jest przez ostrowskich pijaczków. Bardzo długo myślałam, że przystanek to miejsce dla podróżujących, jednak nie da się tam schronić przed wiatrem i deszczem.

2018/05/pijaczek-ul-rozanska-jpg_5af94ed789ca0Fot. czytelnik

Czekając na poranny autobus do Warszawy bardzo często widzę tam pana, który śmierdzi, a wokół niego jest pełno butelek.

Pytam więc, gdzie straż miejska i policja, włodarze miasta i cała reszta, która powinna dbać o obywateli, którzy płacą podatki w tym mieście?

Od redakcji:
Jest to druga wiadomość od naszych czytelników, w ostatnich dniach, dotycząca nietrzeźwych ostrowian wypoczywających w miejscach publicznych. Do obu sytuacji odniosła się ostrowska policja, którą poprosiliśmy o wypowiedź.

Zobacz również: Skrzynka skarg: Codzienność nad stawem miejskim

Odpowiada st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej:
W opisywanych przypadkach widząc osobę leżącą na ławce lub na ziemi należy wybierając numer alarmowy 112 wezwać pogotowie lub policję. Zgłoszenie może mieć charakter anonimowy. Pamiętajmy, że taka osoba może pilnie potrzebować pomocy lekarza. Większość tego typu sytuacji zgłaszają mieszkańcy, są też interwencje, które podejmują sami policjanci. Zdarzenia te przeważnie dotyczą osób nietrzeźwych, jednakże są też przypadki gdy np. zasłabnięcie i upadek związany jest z chorobą.

Policjanci podczas codziennej służby patrolują miejsca, w których osoby mogą pić alkohol, jednak 8-godzinna służba nie może ograniczać się do stawu miejskiego lub ul. Różańskiej.

Funkcjonariusze podczas służby przeprowadzają od kilkunastu do kilkudziesięciu interwencji, które nie dotyczą wyłącznie Ostrowi Mazowieckiej, ale całego powiatu ostrowskiego. Ponadto policjanci wykonują czynności zlecone np. przez prokuraturę oraz sąd związane z zatrzymywaniem osób i doprowadzaniem ich do w/w instytucji. Gdy policjanci nie mają zleconych zadań patrolują miejsca gdzie według zgłoszeń oraz własnej obserwacji dochodzi np. do picia alkoholu w miejscu publicznym.

Przypominamy również, że istnieje możliwość zaznaczenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, w którym osoby piją alkohol. Po zgłoszeniu obszar ten zostanie przez patrole objęty wzmożonym nadzorem.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies