Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Czysta fasada domu przez wiele lat? To możliwe!

Fasada domu codziennie jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników - mechanicznych, chemicznych i atmosferycznych. Mycie i malowanie elewacji wymaga nie tylko czasu, ale także wygospodarowania dodatkowych środków finansowych. Zobacz, jak wybrać farbę fasadową, żeby zachować idealny kolor ścian na wiele lat i ograniczyć koszty remontu.

2018/09/nobiles-jpg_5b995a91a4912

Jak przygotować podłoże do malowania?
Przed przystąpieniem do malowania należy ocenić stan powierzchni. Stare, kruszące się i pyliste podłoża powinny zostać poddane ekspertyzie budowlanej. Usuń wszystkie słabo przyczepne powłoki oraz zanieczyszczenia m.in. kurz, pył, brud czy naloty organiczne. Polej fasadę wodą i pozostaw podłoże do wyschnięcia. Drobne uszkodzenia wypełnij masą szpachlową lub tynkarską zgodnie ze sztuką budowlaną. Pamiętaj, że mocno nasiąkliwe i pylące tynki wymagają zagruntowania odpowiednimi preparatami (takimi jak Nobiles Nobigrunt).

Przed przystąpieniem do prac malarskich upewnij się, że wilgotność oraz temperatura podłoża i otoczenia jest zgodna z rekomendacjami producenta zawartymi w karcie technicznej produktu. Najlepszy czas na remont elewacji to późna wiosna lub wczesna jesień, gdy temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 15°C, ale nie przekracza 30 st. C.

Jak wybrać najlepszą farbę elewacyjną?
Farba fasadowa powinna charakteryzować się doskonałym kryciem oraz wysoką przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla. Nowoczesne farby dyspersyjne, takie jak Nobiles Fasada Silikon Mix, powstałe na bazie żywicy silikonowej tworzą samoczyszczące się powłoki, które ułatwiają utrzymanie elewacji w czystości przez wiele lat.

Jak działa Formuła Samoczyszcząca? Specjalnie dobrana mikroporowata struktura sprawia, że zanieczyszczenia osiadają na powierzchni ścian, nie wnikając w głąb podłoża. Do ich usunięcia wystarczą wyłącznie opady atmosferyczne. Dzięki temu elewacja samoistnie "pozbywa się" kurzu i brudu. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można dodatkowo polać fasadę wodą lub delikatnie przetrzeć zabrudzone miejsca. Specjalna samoczyszcząca się powłoka chroni ściany przed rozwojem glonów i grzybów.

Farby dyspersyjne z Formułą Samoczyszczącą zabezpieczają fasadę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, pozostawiając ją czystą przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies