Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Czysta fasada domu przez wiele lat? To możliwe!

Fasada domu codziennie jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników - mechanicznych, chemicznych i atmosferycznych. Mycie i malowanie elewacji wymaga nie tylko czasu, ale także wygospodarowania dodatkowych środków finansowych. Zobacz, jak wybrać farbę fasadową, żeby zachować idealny kolor ścian na wiele lat i ograniczyć koszty remontu.

2018/09/nobiles-jpg_5b995a91a4912

Jak przygotować podłoże do malowania?
Przed przystąpieniem do malowania należy ocenić stan powierzchni. Stare, kruszące się i pyliste podłoża powinny zostać poddane ekspertyzie budowlanej. Usuń wszystkie słabo przyczepne powłoki oraz zanieczyszczenia m.in. kurz, pył, brud czy naloty organiczne. Polej fasadę wodą i pozostaw podłoże do wyschnięcia. Drobne uszkodzenia wypełnij masą szpachlową lub tynkarską zgodnie ze sztuką budowlaną. Pamiętaj, że mocno nasiąkliwe i pylące tynki wymagają zagruntowania odpowiednimi preparatami (takimi jak Nobiles Nobigrunt).

Przed przystąpieniem do prac malarskich upewnij się, że wilgotność oraz temperatura podłoża i otoczenia jest zgodna z rekomendacjami producenta zawartymi w karcie technicznej produktu. Najlepszy czas na remont elewacji to późna wiosna lub wczesna jesień, gdy temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 15°C, ale nie przekracza 30 st. C.

Jak wybrać najlepszą farbę elewacyjną?
Farba fasadowa powinna charakteryzować się doskonałym kryciem oraz wysoką przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla. Nowoczesne farby dyspersyjne, takie jak Nobiles Fasada Silikon Mix, powstałe na bazie żywicy silikonowej tworzą samoczyszczące się powłoki, które ułatwiają utrzymanie elewacji w czystości przez wiele lat.

Jak działa Formuła Samoczyszcząca? Specjalnie dobrana mikroporowata struktura sprawia, że zanieczyszczenia osiadają na powierzchni ścian, nie wnikając w głąb podłoża. Do ich usunięcia wystarczą wyłącznie opady atmosferyczne. Dzięki temu elewacja samoistnie "pozbywa się" kurzu i brudu. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można dodatkowo polać fasadę wodą lub delikatnie przetrzeć zabrudzone miejsca. Specjalna samoczyszcząca się powłoka chroni ściany przed rozwojem glonów i grzybów.

Farby dyspersyjne z Formułą Samoczyszczącą zabezpieczają fasadę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, pozostawiając ją czystą przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz