Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki zatrzymani przez CBA! (wideo)

Naczelnik i komornik z ostrowskiego urzędu skarbowego zostali zatrzymani przez warszawskich agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak ustalili prowadzący sprawę jeden z nich w restauracji pod Ostrowią Mazowiecką wziął łapówkę w kwocie 150 tysięcy złotych w gotówce od jednego z przedsiębiorców.

urzad_skarbowy_02_11_17

- Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji po tym, jak urzędnicy podzielili się łapówką. Po chwili byli już w rękach agentów biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie. Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA - informuje Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie.

Jak ustalono, za przyjętą łapówkę miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa nałożona na przedsiębiorcę. Za pieniądze urzędnicy oferowali również roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego.

- Zgromadzone materiały trafią teraz do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne - dodaje Piotr Kaczorek.

Agenci CBA przeszukali pomieszczenia w urzędzie skarbowym, w którym pracowali obaj urzędnicy.  Czynności trwają, badane będą kolejne wątki.