Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki zatrzymani przez CBA! (wideo)

Naczelnik i komornik z ostrowskiego urzędu skarbowego zostali zatrzymani przez warszawskich agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak ustalili prowadzący sprawę jeden z nich w restauracji pod Ostrowią Mazowiecką wziął łapówkę w kwocie 150 tysięcy złotych w gotówce od jednego z przedsiębiorców.

urzad_skarbowy_02_11_17

- Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji po tym, jak urzędnicy podzielili się łapówką. Po chwili byli już w rękach agentów biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie. Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA - informuje Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie.

Jak ustalono, za przyjętą łapówkę miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa nałożona na przedsiębiorcę. Za pieniądze urzędnicy oferowali również roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego.

- Zgromadzone materiały trafią teraz do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne - dodaje Piotr Kaczorek.

Agenci CBA przeszukali pomieszczenia w urzędzie skarbowym, w którym pracowali obaj urzędnicy.  Czynności trwają, badane będą kolejne wątki.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies