Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ranking liceów. "Koperniczek" w pierwszej setce na Mazowszu

Portal edukacyjny "Perspektywy" opublikował najnowszy ranking liceów. Jak na tle szkół z całego kraju wypadło Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej?

szkola_liceum_kopernik_29_09_17

Dzięki rankingowi liceów co roku powstaje szczegółowy i wiarygodny obraz polskich szkół średnich, wykonany pod nieprzypadkowym kątem. "Perspektywy" pokazują szkoły, w których warto się uczyć. Z tabel można odczytać na przykład, która szkoła od lat utrzymuje wysoki poziom, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu.

- Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły - czytamy na stronie "Perspektyw".

W ogólnopolskim rankingu dobrze wypadło Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zajmując 419 lokatę na 1000 sklasyfikowanych. Jednak pozycja jest gorsza niż w poprzednich latach. W 2018 r. ostrowski "Koperniczek" zajmował 364 miejsce, a w 2017 r. - 327.

Na Mazowszu LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej sklasyfikowane zostało na 89 miejscu. Dla porównania niżej w zestawieniu znajdują się m.in. I LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim (97 na Mazowszu, 479 w kraju), I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (119 na Mazowszu, 630 w kraju), czy nawet III LO w Ostrołęce (146 na Mazowszu, 820 w kraju).

Szczegółowy ranking jest dostępny na stronie portalu "Perspektywy".


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies