Zacięta walka o komplet punktów przy Trębickiego

Koszykarze ostrowskiego Sokoła stoczyli niezwykle zacięty i emocjonujący bój o zwycięstwo z ZKS Stal Stalowa Wola. O końcowej wygranej podopiecznych trenera Antonio Daykoli zadecydowała dogrywka, która zakończyła się wynikiem 6:4. To ważny krok w kierunku awansu do fazy play-off.

2019/02/sokol-barszcz-jpg_5c59668fb6399

W drużynie gospodarzy w dobrej dyspozycji są Piotr Barszcz i Andrii Shapovalov, którzy po raz kolejny poprowadzili zespół do zwycięstwa.

Spotkanie w hali sportowej przy ulicy Trębickiego było niezwykle zacięte i emocjonujące do samego końca. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 15:15. Po drugiej odsłonie było 41:41 i po przerwie zapowiadała się ciekawa konfrontacja.

Trzecia kwarta padła łupem Sokoła 19:18. Takim samym wynikiem, lecz na korzyść gości zakończyła się ostatnia odsłona co doprowadziło do dogrywki. W 5-minutowym doliczonym czasie gry lepsi okazali się podopieczny Antonio Daykoli, którzy potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie Sokół zwyciężył 84:82 i awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli.

Po raz kolejny znakomity występ zanotował Piotr Barszcz, który uzyskał 23 punkty i przyczynił się do końcowego triumfu swojego zespołu.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa i kolejnego kompletu punktów, które pozwalają nam realnie myśleć o awansie do fazy play-off. Ważne w tym starciu było zachowanie zimnej krwi do końca. Cieszę się, że udało nam się tego dokonać - podkreśla Piotr Barszcz, kapitan Sokoła Ostrów Mazowiecka.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ZKS Stal Stalowa Wola 84:82 (15:15, 26:26, 19:18, 18:19, 6:4)

Sokół: Barszcz 23 pkt, Shapovalov 21 pkt, Słoniewski 13 pkt, Jurkiewicz 10 pkt, Paul 10 pkt, Sienkiewicz 5 pkt, Gałan 2 pkt oraz Fronc, Kazimierczuk, Tchernev-Rowland, Solanikow

Stal: Kaczmarski 28 pkt, Bandyga 19 pkt, Gumiński 19 pkt, Bejnar 7 pkt, Buczek 4 pkt, Łabuda 2 pkt, Kindlik 2 pkt, Wojtanowicz 1 pkt oraz Pietras, Tabor