Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka


VIII Ostrowski Bieg Konstytucji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, Ludowy Klub Sportowy Ostrowianka oraz stowarzyszenie Ostrów Biega zapraszają do wzięcia udziału w ósmej edycji Ostrowskiego Biegu Konstytucji. Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielę 5 maja.

2018/05/ostrowski-bieg-konstytucji-jpg_5aec24c258d21

Biuro zawodów otwarte będzie w godz. 8.00-9.45 w holu głównym MOSiR przy ul. Trębickiego.

Zawodnicy wystartują w dwóch biegach: na dystansie honorowym - 500 metrów i na dystansie 10 kilometrów. Trasy dłuższego biegu będą miały oznaczenia kilometrowe. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 80 minut.

Program zawodów:
8.00-9.45 - zapisy w biurze zawodów,
9.45 - rozgrzewka,
10.00 - start do biegu na dystansie ok. 10 kilometrów,
10.15 - start do biegu na honorowym dystansie ok. 500 metrów,
12.00 - uroczyste zakończenie imprezy.

Każdy z uczestników biegu w wyznaczonym limicie otrzyma pamiątkowy medal - decyduje kolejność zgłoszeń.

- W biegu na 10 km prawo startu mają wyłącznie osoby, które do 5 maja br. ukończą 16 lat i dokonają pełnej rejestracji do biegu. W przypadku osób, które do dnia imprezy nie ukończyły 18 roku życia, wymagane jest pozwolenie na udział w zawodach podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów. Oświadczenie takie należy złożyć w biurze zawodów - informują organizatorzy zawodów.

Warunkiem uczestnictwa w biegu na 10 km jest przekazanie do organizatora formularza rejestracyjnego oraz dokonanie opłaty rejestracyjnej w wysokości 30 złotych. Bieg honorowy na dystansie ok. 500 metrów jest bezpłatny. Przekazanie formularza rejestracyjnego odbywa się w formie elektronicznej za pośrednictwem wskazanej przez organizatora strony - biegkonstytucji19.chiptiming.pl.

Zgłoszenia do biegu trwają do 30 kwietnia. Zgłoszeń do biegu głównego, na dystansie honorowym ok. 500 m, będzie można dokonywać także w dniu imprezy w biurze zawodów, jednak w takim przypadku organizator nie gwarantuje otrzymania pamiątkowego medalu. 

Obowiązkowa weryfikacja uczestników odbędzie się w dniu imprezy w godzinach 8.00-9.45, w biurze zawodów. W celu odbioru numeru startowego i weryfikacji zgłoszenia uczestnika, należy posiadać ze sobą dokument tożsamości zgodny z danymi podanymi przy rejestracji.