Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Pierwszy dzień ŚDM za nami (zdjęcia, wideo, program)

Około godziny 11:00 w Ostrowi Mazowieckiej 13 kwietnia odbyły się kolejne już diecezjalne Światowe Dni Młodzieży, do miasta przybyła młodzież z wielu miast diecezji i nie tylko.

2019/04/dni-mlodziezy-2019-96-jpg_5cb2fbc400069

Tradycyjnie Dni Młodzieży mają charakter oazowy, gdzie pomiędzy liturgią i modlitwą zebrani również za pomocą muzyki i tańca wyrażają swoje duchowe emocje.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uroczystego otwarcia dokonali duchowni na czele z ks. biskupem Tadeuszem Bronakowskim i ks. Janem Okułą z parafii WNMP w Ostrowi Mazowieckiej, na inauguracji ŚDM w naszym mieście nie zabrakło również przedstawicieli samorządu, burmistrza Jerzego Bauera i starosty ostrowskiego Zbigniewa Chrupka.

W pierwszym dniu Światowych Dni Młodzieży odbyły się koncerty zespołów Tau, Wyrwani z Niewoli i Bethel a po katechezie na hali MOSiR wystawiono musical "Kryptonim Druh".

Jeszcze dziś chętni mogą uczestniczyć w ŚDM, program drugiego dnia wydarzenia przedstawia się następująco:

11:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu
12:30 – koncert Zespołu ŚDM
13:15 – obiad
14:15 – procesja z palmami
15:00 – Msza Święta na zakończenie ŚDM


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies