Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Piłkarski hit w Wąsewie dla Narwi (zdjęcia, wideo)

Hit 21 kolejki rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka nie rozczarował. Kibice tłumnie zgromadzeni na stadionie w Wąsewie zobaczyli dobre widowisko. Niestety gospodarze, po solidnym spotkaniu, przegrali z Narwią Ostrołęka 0:3. Drużynę z Wąsewa dopingował wójt gminy Rafał Kowalczyk.

2019/05/2-jpg_5cd93765b3ac4

Podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie. Piłkarze z Wąsewa pokazali, że chcą wygrać mecz z wyżej notowanym rywalem.

Pierwsze minuty należały do KS Wąsewo. Piłkarze z powiatu ostrowskiego zdominowali środek boiska i mieli swoje okazje strzeleckie, jednak brakowało skutecznego wykończenia.

Po kwadransie gry obudzili się piłkarze z Ostrołęki, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Chorodyńskiego, jednak golkiper KS Wąsewo nie dał się pokonać.

Do przerwy podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego remisowali z wyżej notowanym rywalem, po zmianie stron mieli nadzieję na zmianę rezultatu na swoją korzyść.

Druga odsłona należała jednak do zespołu z Ostrołęki. Wynik w 58 minucie otworzył, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej, Tomasz Niedźwiecki. Bramka padła po rzucie rożnym wykonanym przez Konrada Sobotę. Była to kopia stałego fragmentu, którym niedawno zachwycał się cały świat, z meczu Liverpool - Barcelona.

Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wynik podwyższył, z wątpliwego, rzutu karnego Paweł Skarzyński. Rezultat meczu ustalił w 78 minucie Kamil Gontarz, który wykorzystał nieuwagę piłkarzy KS Wąsewo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3 i komplet punktów pojechał do Ostrołęki.

- Myślę, że nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Bramki straciliśmy na własne życzenie, po prostych błędach indywidualnych. Narwi życzę powodzenia i awansu do ligi okręgowej, bo zasługują na to piłkarsko i organizacyjnie. My walczymy dalej o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu - powiedział nam po meczu Robert Wilczewski, trener KS Wąsewo.

W następnej kolejce zespół z powiatu ostrowskiego powalczy o punkty w wyjazdowym starciu z Błękitnym Raciąż. Mecz został zaplanowany na sobotę 18 maja. Początek o godz. 15.00.

KS Wąsewo - Narew 1962 Ostrołęka 0:3 (0:0)
Bramki: Niedźwiecki 58. Skarzyński 72. (k) Gontarz 78.

KS: Chorodyński - Kołota, Kusik, Wojdak, Pazik - A. Pałubiński, Godlewski, Warszawik, Rychlik, J. Podolak - Waracki oraz Orłowski, Murawski, Wróbel, K. Podolak, Żyra, Krysiak, M. Pałubiński

Narew: Woźniak - Popieniek, Pełtak, Skarzyński, Mierzejewski - Sobotka, Sowa, Bednarczyk, Markowski, Gontarz - Dąbrowski oraz Drężek, Jóźwiak, Karwowski, Piersa, Przyborowski, Niedźwiecki, Żendzian

Cały mecz można obejrzeć na facebookowym profilu wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies