Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Piłkarski hit w Wąsewie dla Narwi (zdjęcia, wideo)

Hit 21 kolejki rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka nie rozczarował. Kibice tłumnie zgromadzeni na stadionie w Wąsewie zobaczyli dobre widowisko. Niestety gospodarze, po solidnym spotkaniu, przegrali z Narwią Ostrołęka 0:3. Drużynę z Wąsewa dopingował wójt gminy Rafał Kowalczyk.

2019/05/2-jpg_5cd93765b3ac4

Podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie. Piłkarze z Wąsewa pokazali, że chcą wygrać mecz z wyżej notowanym rywalem.

Pierwsze minuty należały do KS Wąsewo. Piłkarze z powiatu ostrowskiego zdominowali środek boiska i mieli swoje okazje strzeleckie, jednak brakowało skutecznego wykończenia.

Po kwadransie gry obudzili się piłkarze z Ostrołęki, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Chorodyńskiego, jednak golkiper KS Wąsewo nie dał się pokonać.

Do przerwy podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego remisowali z wyżej notowanym rywalem, po zmianie stron mieli nadzieję na zmianę rezultatu na swoją korzyść.

Druga odsłona należała jednak do zespołu z Ostrołęki. Wynik w 58 minucie otworzył, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej, Tomasz Niedźwiecki. Bramka padła po rzucie rożnym wykonanym przez Konrada Sobotę. Była to kopia stałego fragmentu, którym niedawno zachwycał się cały świat, z meczu Liverpool - Barcelona.

Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wynik podwyższył, z wątpliwego, rzutu karnego Paweł Skarzyński. Rezultat meczu ustalił w 78 minucie Kamil Gontarz, który wykorzystał nieuwagę piłkarzy KS Wąsewo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3 i komplet punktów pojechał do Ostrołęki.

- Myślę, że nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Bramki straciliśmy na własne życzenie, po prostych błędach indywidualnych. Narwi życzę powodzenia i awansu do ligi okręgowej, bo zasługują na to piłkarsko i organizacyjnie. My walczymy dalej o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu - powiedział nam po meczu Robert Wilczewski, trener KS Wąsewo.

W następnej kolejce zespół z powiatu ostrowskiego powalczy o punkty w wyjazdowym starciu z Błękitnym Raciąż. Mecz został zaplanowany na sobotę 18 maja. Początek o godz. 15.00.

KS Wąsewo - Narew 1962 Ostrołęka 0:3 (0:0)
Bramki: Niedźwiecki 58. Skarzyński 72. (k) Gontarz 78.

KS: Chorodyński - Kołota, Kusik, Wojdak, Pazik - A. Pałubiński, Godlewski, Warszawik, Rychlik, J. Podolak - Waracki oraz Orłowski, Murawski, Wróbel, K. Podolak, Żyra, Krysiak, M. Pałubiński

Narew: Woźniak - Popieniek, Pełtak, Skarzyński, Mierzejewski - Sobotka, Sowa, Bednarczyk, Markowski, Gontarz - Dąbrowski oraz Drężek, Jóźwiak, Karwowski, Piersa, Przyborowski, Niedźwiecki, Żendzian

Cały mecz można obejrzeć na facebookowym profilu wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego.