Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Na co zwrócić uwagę wybierając żwirek dla kota?

Żwirek dla kota to z reguły jeden z pierwszych zakupów, jakich dokonują osoby zainteresowane przygarnięciem takiego czworonoga. Problem w tym, że w sprzedaży można znaleźć wiele różnych żwirków, co może utrudnić wybranie odpowiedniego typu.

2019/06/kot-jpg_5d1072ba98c65

Jest to niezwykle istotny zakup, bo jeżeli kot nie będzie zadowolony z wybranego żwirku, to może zacząć unikać załatwiania się w kuwecie. To natomiast bywa bardzo uciążliwe dla domowników.

Wybór żwirku dla kota
Zacznij więc od zapoznania się z kilkoma poradami, dzięki którym uda ci się wybrać dobry żwirek. Dzięki temu kot będzie się załatwiał do kuwety, co uchroni cię przed czasochłonnym (i wielu przypadkach nieskutecznym) sprzątaniem. Planując zakup żwirku musisz zwrócić uwagę na to, że w sprzedaży dostępne są trzy popularne rodzaje. Pierwszym z nich jest żwirek bentonitowy, który wytwarzany jest z chłonnych skał. Sprzedaje się go w postaci drobnych granulek, które dobrze wchłaniają mocz. Tego typu żwirek jest tani, jednak niektóre koty podczas załatwiania nieustannie rozsypują go dookoła kuwety. W związku z tym niektórzy właściciele preferują żwirki drewniane. Wykonuje się je z materiałów pochodzenia roślinnego. W dużo większym stopniu pochłaniają zapachy. Są ekologiczne, a dzięki niewielkiej wadze możesz znaleźć w sprzedaży worki o pojemności nawet kilkudziesięciu litrów. Zakup większych opakowań jest bardziej ekonomiczny. Ostatnim popularnym rodzajem jest żwirek silikonowy. Produkuje się go z piasku kwarcowego wymieszanego z wapnem palonym. W przeciwieństwie do zwykłego żwirku bentonitowego, silikonowy zatrzymuje mocznik, a jednocześnie odparowuje wodę. Ułatwia to sprzątanie kuwety, szczególnie że całkowitą wymianę żwirku wystarczy zrobić raz na trzy tygodnie. Chociaż producenci żwirku silikonowego potwierdzają, że w przypadku niewielkich ilości można go spłukiwać w toalecie, bezpieczniej jest wyrzucać go do kosza na śmieci. Dodatkową zaletą żwirku silikonowego jest to, że mogą z niego korzystać również zwierzęta cierpiące na alergie. Wynika to z tego, że nie pyli się i jednocześnie chroni przed rozmnażaniem bakterii.

Jaki żwirek jest najlepszy?
Jeżeli nie wiesz, który żwirek będzie najlepszy dla kota, zawsze możesz poszukać informacji na stronie internetowego sklepu zoologicznego https://zooart.com.pl/Zwirki-dla-kotow-ccms-pol-79.html lub poradzić się sprzedawcy. Przy każdym produkcie z bogatej oferty sklepu znajdziesz szczegółowy opis, co pozwoli ci dokonać trafionego zakupu. W ofercie znajdziesz również wszystkie niezbędne akcesoria (łopatki, wycieraczki do położenia pod kuwetą czy neutralizatory z zapachów).

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.