Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to metoda depilacji stałej. Podczas zabiegu światło lasera niszczy cebulki włosków i powoduje ich trwałe usunięcie. Metoda depilacji laserem przynosi najbardziej zadowalające efekty ze wszystkich innych metod depilacji ciała. Cały proces wymaga jednak czasu. Depilacja laserowa podzielona jest na kilka sesji, które odbywają się w odstępach kilku tygodni. Metoda ta wymaga również stosunkowo dużych nakładów finansowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu depilacji laserowej należy zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

2019/06/depilacja-jpg_5d10f0f5c5263

Depilacja laserowa dla każdego?

Ta metoda depilacji nie jest przeznaczona dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Głównym przeciwwskazaniem jest opalenizna. Przed zabiegiem nie powinno się opalać przynajmniej miesiąc. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża lub padaczka.

Niebezpieczne pieprzyki

Włosów podczas zabiegu nie powinno usuwać się z brązowych pieprzyków. Nie mogą być one wystawione na działanie światła lasera. Włoski w takich miejscach powinny być podcinane.

Konieczna obecność dermatologa

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem inwazyjnym. Nad przebiegiem całego zabiegu powinien czuwać lekarz dermatolog. W profesjonalnych salonach kosmetycznych obecność dermatologa jest podstawą, na przykład profesjonalna depilacja laserowa w Idealnie Katowice.

Ilość sesji jest dla każdego taka sama?

Otóż nie. Ilość sesji jest sprawą indywidualną. Ilość zabiegów ustala kosmetolog na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Przeważnie jest to od 3 do 6 sesji w odstępach od kilku tygodni do nawet 3 miesięcy.

Laser usuwa włosy na zawsze

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem stałym. Szacuje się, że skuteczność tej metody depilacji to około 90%. Po zabiegu mogą pozostać nieliczne włoski, które będą słabe i cienkie. Skuteczność zależy od indywidualnych cech klienta.

Ratunek dla wrastających włosków

Zabieg jest szczególnie polecany osobom, które mają skłonność do wrastania się włosków w skórę. Przypadłość ta jest nieestetyczna i bolesna, dlatego depilacja laserowa dla takich osób może być prawdziwym ratunkiem.

Artykuł sponsorowany