Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem - sprawdź, gdzie szukać w 2019

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania, należy usiąść i przeanalizować dostępne oferty. W tym celu trzeba wiedzieć co sprawdzić, jakie parametry i jak wybrać najtańszą opcję. Czytaj dalej i dowiedz się, jak znaleźć tani kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem.

Najprościej rzecz ujmując, decydując się na oprocentowanie stałe, mamy gwarancję, że nasza rata będzie dokładnie taka sama jak przy podpisywaniu umowy. Nie wzrośnie ani nie zmieni się przez cały okres spłaty zobowiązania. Najtańszy kredyt gotówkowy znajdziesz na Totalmoney.pl, czyli największej porównywarce kredytowej w Polsce.

Wybierając tani kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem zapewniamy sobie komfort i bezpieczeństwo w przypadku jakichkolwiek zmian w naszym budżecie domowym. Banki lubią podnosić oprocentowanie kredytów. Obniżać niekoniecznie. Raty równe zawierają w sobie zarówno pożyczony kapitał, jak i należne odsetki. Proporcja w spłacie jest zmienna.

Oznacza to, że początkowo spłacamy więcej odsetek, a mniej kapitału. Jednak wraz z upływem czasu, to kapitał jest główną składową raty, a odsetki to dużo mniejsza część. Należy wiedzieć, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest nieznacznie droższy od kredytu ze zmiennym oprocentowaniem.

Trzeba jednak pamiętać, że kupujemy wtedy zabezpieczenie stabilności swojej raty, ponieważ wtedy to bank bierze na siebie odpowiedzialność, w przypadku wzrostu stóp procentowych np. w wyniku inflacji.

Wiedza o RRSO i rodzaju rat to klucz do sukcesu

To, jaki rodzaj rat wybrać już wiemy. Wiemy czym się charakteryzuje. Teraz trzeba wiedzieć, że to jeszcze nie wszystko. Aby dokładnie wiedzieć, jaki jest koszt kredytu, należy wspomnieć tu o RRSO. Jest to roczna rzeczywista stopa oprocentowania, czyli po prostu całość kosztów, jakie ponosimy przy tym kredycie.

Na RRSO składa się oprocentowanie nominalne, prowizja i inne opłaty związane z kredytem. Jak widać, jest to bardzo ważny parametr, którego nie można pominąć przy przeliczaniu różnych dostępnych ofert kredytowych.

Najlepiej nie podejmować pochopnych decyzji i poświęcić chwile czasu na to, by wybrana oferta spełniała nasze oczekiwania. Jednocześnie najlepiej by było, żeby wybrana opcja była najtańszą możliwą. Po co przepłacać, skoro można te pieniądze wydać na coś fajniejszego? Bardzo istotne jest również to, że poziom stawki oprocentowania, zarówno stałego, jak i zmiennego, nie może przewyższać odsetek maksymalnych.

To z kolei oznacza, że nie może przekraczać dwu krotności wysokości odsetek ustawowych, zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w 2016 roku. Aktualna wysokość odsetek maksymalnych to 10% w skali roku. Dobrze, że taka regulacja obowiązuje, ponieważ chroni to konsumentów przed ryzykiem lichwiarstwa.

Skąd wiedzieć jaki rodzaj rat jest przy naszym kredycie?

Każdy z banków oferuje takie kredyty. Są one opłacalne dla banku, ponieważ jak wspominałam, są nieco droższe od tych ze zmiennym oprocentowaniem. Z drugiej strony jednak, w przypadku umów kredytowych na długi okres, banki wolą oprocentowanie zmienne. Wynika to z tego, ze w przypadku wzrostu stóp procentowych, na umowie ze stałym oprocentowaniem, bank nie zarobi.

Potrzebna konsolidacja kredytu? Sprawdź kredyt konsolidacyjny na Totalmoney.pl

Przykładem tego jest Santander Bank, w którym oprocentowanie stałe obowiązuje dla kredytów z okresem spłaty do 24 miesięcy. Jeśli okres spłaty wynosi już 25 miesięcy, to oprocentowanie jest zmienne. Jest to taktyka wszystkich banków, więc trzeba mieć tego świadomość. Zawsze warto o to pytać Doradcę klienta w banku, bo czasem różnica jednego miesiąca ma bardzo duże znaczenie. O ile nie masz wpływu na to, do ilu miesięcy obowiązuje oprocentowanie stałe, o tyle możesz wybrać okres kredytowania, a tym samym rodzaj oprocentowania.

Gdzie się udać po kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem?

Nie chcemy sytuacji, w której porównacie różne oferty - oprocentowanie stałe i zmienne. Z tego powodu, sprawdziliśmy dla was najkorzystniejsze cenowo kredyty. Przyjęte do wyliczeń zostały parametry: kwota 10000zł i okres kredytowania do 12 miesięcy. Będzie to najbardziej adekwatne, ponieważ banki, które weryfikujemy, mają oprocentowanie stałe co najmniej do 12 miesięcy. Oto co znaleźliśmy, podajemy 3 najlepsze możliwości:

1. Pierwsze miejsce zajmuje PKO BP ze swoją ofertą MINI RATKA, która ma oprocentowanie 4,99% i prowizję 0%. RRSO wynosi 5,11%, a rata 856,03zł

2. Kolejne miejsce należy do Alior Banku, z pożyczką internetową. Oprocentowanie w tej ofercie to 9%, a prowizja 0%. RRSO wynosi 9,38%, a rata 874,51zł

3. Następną pozycję zajmuje Santander Bank Polska, z ofertą "Niższa rata z Santander Bank Polska". Oprocentowanie tu wynosi 7,90%,a prowizja 5,99%. RRSO wynosi 21,67%, a wysokość raty to 921,94zł.

Jak widać w powyższej analizie, w różnych bankach, są różne oferty, różnie ustawione okresy kredytowania w stosunku do rodzaju oprocentowania, ale wszystkie dane o kredycie są jasno i czytelnie zaprezentowane. W razie wątpliwości zawsze w dokumentach kredytowych znajdziesz taką informację. Rodzaj stawki oprocentowania musi być zawarty w umowie kredytowej.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.