Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Śmiertelny wypadek w Broku. Nowe fakty

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na ulicy Małkińskiej w Broku. W wyniku zderzenia dwóch aut zginęła jedna osoba, a pięć zostało przewiezionych do szpitala.

2019/06/wypadek-brok-jpg_5d1214c77e7fe Fot. OSP w Broku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 16.00. O szczegółach poinformowała nas st. sierż. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

- Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że 37-letni mieszkaniec naszego powiatu kierujący oplem zafira na łuku drogi zjechał na przeciwny pas zderzając się z fiatem ducato, którym kierował 22-letni obywatel Ukrainy. Niestety siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zginęła 35-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego podróżującą oplem. Do szpitala przewieziono dwójkę dzieci w wieku 5 i 8 lat, kierowcę opla oraz dwóch pasażerów fiata 33 i 29-latka. Kierowca fiata był trzeźwy, a od kierującego oplem pobrano w szpitalu krew na zbadanie stanu trzeźwości - wyjaśnia st. sierż. Marzena Laczkowska.

Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Dalsze czynności funkcjonariuszy wyjaśnią wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Słoneczny dzień z wysoką temperaturą często powoduje, że mocniej wciskamy pedał gazu. Wbrew pozorom, gdy na zewnątrz panują sprzyjające warunki atmosferyczne np. w postaci dobrej widoczności dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

- Jeżeli czeka nas dłuższa podróż, róbmy przerwy podczas jazdy, aby np. nie zasnąć za kierownicą. Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę na jezdni - dodaje rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.