dodano: ,


Obozowe lato w OKKK

W lipcu wypoczywaliśmy i trenowaliśmy w Górowie Iławeckim. W tej małej miejscowości na Warmii  spotkali się karatecy z Ostrowi Mazowieckiej, Malborka, Grudziądza i Lidzbarka Warmińskiego.Treningi odbywały się w 3 razy dziennie i obejmowały naukę kata, technikę karate, posługiwanie się bo ( kij) oraz gry i zabawy sportowe. Uczestnicy byli podzieleni na grupy  wiekowe i zajęcia były dostosowane do ich możliwości rozwojowych. Mieliśmy też wycieczkę do Świętej Lipki oraz do siedziby Hitlera - Wilczego Szańca.


Niektórzy nasi karatecy są również zapalonymi wędkarzami i mogli spędzić czas na wędkowaniu. Obóz zakończył się testem  Coopera oraz egzaminem na wyższe stopnie uczniowskie. Głównymi instruktorami byli Sensni Kunicki z Malborka , sensei Kalamarski z Grudziądza  oraz sensei R.Grabowski  z OKKK. Bardzo dużo zaangażowania wykazali również młodsi instruktorzy , między innymi sempai Maria Jasko , która prowadziła zajęcia z najmłodszymi  uczestnikami obozu.

W sierpniu  sensei R. Grabowski  oraz sempai  Maciek Laskowski , Marek Nowak , Piotr Laskowski i Darek Nowak  wzięli udział w  Międzynarodowym Seminarium  IKO w Lublinie. W tym roku  wzięli w nim udział  również goście Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Ukrainy, Węgier i USA.

Głównymi instruktorami byli japońscy mistrzowie shihan Sejij Isobe 8 Dan i shihan Katsuhito Gorai 6 Dan . Poza nimi prowadzili treningi shihan Eugeniusz Dadzibug, sensei Dorel Bulearca z Rumunii i sensei Sylwester Sypień.. Podczas tego zgrupowania  przeprowadzono również  egzaminy na stopnie kyu. Do egzaminu na brązowy pas podszedł  sempai Maciej Laskowski.  Test był  bardzo   trudny i zaledwie  co trzeci uczestnik egzaminu zaliczył go pozytywnie. Nasz zawodnik okazał się  bardzo dobrze przygotowany i pozytywnie przeszedł sprawdzian.

Treningi w OKKK rozpoczęły się już pod koniec sierpnia. W klubie prowadzimy nabór do sekcji dziecięcej oraz młodzieżowej . Sekcja zawodnicza  rozpoczęła już intensywne treningi . Najbliższe ważne  zawody to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Puchar Polski  oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w  Belgradzie ( Serbia).