Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak sprzedać mieszkanie? Pięć najczęstszych błędów

2019/08/mieszkanie-bledy-jpeg_5d4533be25221

Sprzedaż mieszkania w atrakcyjnej cenie to niełatwe zadanie. Na domiar złego, często sami dodatkowo je utrudniamy, podejmując działania, które tylko zniechęcają potencjalnego kupca. Ryzyko popełnienia takich nieświadomych błędów jest naprawdę duże. Co więcej, uniknięcie niektórych jest dość trudne - wymaga od sprzedającego sporych nakładów finansowych i poświęcenia czasu - a na to nie każdy może sobie pozwolić. Przygotowaliśmy więc listę 5 najczęściej popełnianych przy sprzedaży wraz z podpowiedziami na temat tego, jak uniknąć związanych z nimi problemów.

Nieatrakcyjne ogłoszenie

Ostatnie lata to na rynku nieruchomości czas sporego poruszenia. By wybić się z gąszczu ofert deweloperów oraz ogłoszeń pośredników i prywatnych sprzedających, należy stworzyć ciekawy, przyciągający uwagę anons, uzupełniony zachęcającymi zdjęciami. Przygotowanie takiej oferty jest czasochłonne i wymaga odpowiednich umiejętności - zarówno, jeśli chodzi o zdjęcia, jak i tekst. Lepszym rozwiązaniem okaże się więc skorzystanie z usług świadczonych przez skup nieruchomości Warszawa - wówczas transakcja przebiegnie błyskawicznie, a pieniądze już po kilku dniach trafią na nasze konto.

Zbyt duże oczekiwania finansowe

Kolejna rzecz, która może skutecznie zniechęcić potencjalnych kupców to zaporowa cena. Problem jest szczególnie dotkliwy, jeśli nieruchomość nie jest zbyt atrakcyjna pod względem standardu, wielkości, lokalizacji lub stanu technicznego. By zwiększyć szanse na szybkie znalezienie nabywcy, warto więc skorzystać z usług rzeczoznawcy. Inne rozwiązanie to sprzedaż nieruchomości przez skup, którego przedstawiciele rzetelnie wycenią mieszkanie, a przyszłemu kupującemu pomogą w uzyskaniu kredytu hipotecznego - tak jak na stronie https://kredythipotecznywarszawa.pl/.

Nieodpowiednia atmosfera

Załóżmy, że udało nam się zainteresować kupca naszą ofertą. W tym momencie jednak problemy się nie kończą. Wręcz przeciwnie - najtrudniejsze zadanie dopiero przed nami. Podczas spotkania z klientem mamy niewiele czasu na to, by przekonać go, że właśnie nasza oferta jest dla niego najkorzystniejsza. W tym celu warto zadbać o odpowiednią atmosferę – przede wszystkim o to, by w mieszkaniu nie było domowników i innych osób postronnych.

Nieprzygotowane mieszkanie

Ważne jest również przygotowanie mieszkania. Bałagan, kurz zalegający na meblach czy obrazach, brudne ściany i okna, nieuprzątnięta kuchnia - to wszystko, choć nie wpływa przecież na wartość mieszkania, może zniechęcić kupca do sfinalizowania transakcji. Jeśli nie mamy czasu na to, by odpowiednio przygotować lokal, rozważmy jego sprzedaż do skupu.

Nieusunięte usterki

Jeszcze poważniejszą przeszkodą okazują się nieusunięte usterki - nawet te niezbyt poważne, takie jak niedziałające gniazdko elektryczne lub cieknąca spłuczka. Mimo że ich usunięcie nie jest drogie i czasochłonne, dla kupca są czytelnym sygnałem, że nie dbamy odpowiednio o lokal, a po transakcji na jaw mogą wyjść awarie, których naprawa okaże się dużo kosztowniejsza. Jeśli chcemy uniknąć takich problemów, jeszcze przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż, zadbajmy o jej stan techniczny.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies