Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

KS Wąsewo lepszy od Rzekunianki Rzekuń (zdjęcia, wideo)

Piłkarze KS Wąsewo w dobrym stylu rozpoczęli rozgrywki A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego, w spotkaniu inaugurującym sezon, pokonali na wyjeździe Rzekuniankę Rzekuń 4:1.

2019/08/ks-wasewo-jpg_5d5a9fe571d5f

Kibice zgromadzeni na trybunach w Rzekuniu, w ciepłe niedzielne popołudnie, nie mogli narzekać na brak goli. W meczu padło pięć bramek, większość z nich strzelał KS Wąsewo.

Wynik spotkania otworzył się w 11 minucie meczu. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jakub Podolak i podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego wyszli na prowadzenie. Cztery minuty później mieliśmy już remis. Łukasz Sakowski wszedł w drugą linię i zainicjował akcję bramkową, którą wykończył Mateusz Kuliś. W 22 minucie we własnym polu karnym, zawodnika KS Wąsewo, faulował Bartosz Łaszczych i sędzia wskazał na wapno. Ponownie Jakub Podolak zamienił rzut karny na bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Rzekunianka starała się odrobić stratę, ale swoich szans nie wykorzystali m.in. Damian Szymczyk, Mateusz Kuliś i Miłosz Blat. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Najwięcej zagrożenia w szykach obrony drużyny z Rzekunia stwarzał Michał Rychlik. Weteran boisk w regionie w 80 minucie wykonywał rzut wolny, Bartosz Łaszczych odbił piłkę przed siebie, a Jakub Podolak nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce, notując tym samym hat-tricka. Na pięć minut przed końcem meczu, Michał Rychlik ponownie strzelał z rzutu wolnego. Tym razem uderzył nie do obrony i piłka zatrzepotała w siatce po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry. Ostatecznie KS Wąsewo po dobrym meczu pokonał Rzekuniankę Rzekuń 4:1.

Już jutro podopieczni trenera Roberta Wilczewskiego rozegrają mecz II rundy Pucharu Polski w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. Rywalem KS Wąsewo będzie GKS Andrzejewo. Mecz został zaplanowany o godz. 18.00 w Andrzejewie.

Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo 1:4 (1:2)
Bramki: Kuliś 15. - J. Podolak 11. (k) 22. (k) 80. Rychlik 86.

Rzekunianka: Łaszczych - Chmielewski (80. Mierzejewski), Sakowski, Wołejszo, Przywojski - Szymczyk (75. Blat), Wierzbowski (87. Jarnutowski), Kuliś (67. Podgajny), Grzyb (28. Trzciński), Il (86. Kaczyński) - Pędzich

KS: Chorodyński - Kołota (46. Waracki), Okhrimenko, Kusik - Wróbel, Nerek (58. Poleski), Rychlik (87. Zyra), Godlewski, Warszawik - A. Pałubiński (82. M. Pałubiński), J. Podolak (86. K. Podolak)