Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Przeprowadzka do stolicy? Oto trzy plusy zakupu mieszkania w tym mieście

Mimo wielu różnych głosów taka decyzja wiąże się z wieloma zaletami. Co znalazło się wśród nich? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. Wskażemy też na lokalizację, którą warto wziąć pod uwagę, wtedy, kiedy planujesz zamieszkać właśnie w Warszawie.

2019/09/przeprowadzka-jpg_5d76775c71b6e

Stolica popularne miejsce na lokum - co mówią liczby?
Ilość zameldowanych mieszkańców Warszawy z roku na rok rośnie. W 2011 roku było to około 1,709 mln osób (w tym 54 proc. kobiet i 46 proc. mężczyzn). W roku 2018 według oficjalnych danych jest to już 1,769 mln osób. Warto jednak zaznaczyć, że liczba ta powinna być znacznie większa. W stolicy na co dzień przebywa bardzo dużo osób, które nie są tam zameldowane i nie mają oficjalnego zatrudnienia.

Lepsze perspektywy zawodowe
Duże miasto takie jak stolica to głównie zdecydowanie lepsza perspektywa znalezienia nowej i dobrze płatnej pracy. Takiej, która po prostu pozwala na rozwój i jest satysfakcjonująca. To perspektywa zwłaszcza dla specjalistów. Osób, które od co najmniej kilku lat pracują w danym charakterze.

Według raportu GUS-u w marcu tego roku bezrobocie w stolicy wynosiło 1,5 proc. W porównaniu do danych sprzed roku spadło o 0,4 proc.

Anonimowość i poczucie bycia w centrum
Tak duże miasto pozwala czuć się anonimowo. To duży plus dla tych, którzy cenią sobie oryginalny wygląd i mają nietypowe przekonania. Mimo swojej odmienności nie zostaną przedmiotem plotek, a po prostu znikną w tłumie wielkiego miasta. To bardzo wygodne!

Jednocześnie każdy, kto tu zamieszka może mieć przekonanie, że nie omijają go ważne wydarzenia kulturalne i sportowe. Miasto tętni życiem zarówno w nocy, jak i w dzień. To tu odbywają się koncerty sław, mają miejsce jedne z ważniejszych wydarzeń. Nie trzeba jechać kilkaset kilometrów, aby przyjść na spektakl, czy koncert swoich ulubieńców. Także i Ty możesz się o tym przekonać!

Dobra komunikacja, czyli łatwy dojazd do pracy i szkoły
Plusem jest to, że wiele dzielnic posiada też bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską. Bez trudu mogą oni dotrzeć do swojego miejsca pracy i nauki. To bardzo ważny aspekt. Każdy mieszkaniec do wyboru ma liczne autobusy, tramwaje, a także metro i pociągi Warszawskiego Transportu Publicznego. W zależności od potrzeb może też przesiąść się na własny samochód.

Nowe mieszkania Praga Południe. Inwestycja, na którą warto zwrócić swoją uwagę
Przykładem okazji, którą dobrze jest się zainteresować, jest nowa inwestycja na Pradze Południe firmy Profbud. Konkretnie na Grochowie, przy ulicy Chrzanowskiego 2. To miejsce dla tych, którzy cenią sobie możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym oraz sportowym dużego miasta i jednocześnie mieszkanie z dala od zgiełku. Poza tym to punkt na mapie, który znajduje się w pobliżu szkół, przedszkoli, a także ciekawych terenów rekreacyjnych. Ogromnym plusem jest to, że niedaleko znajdują się tereny zielone. Idealne miejsce na wypoczynek. Nowe inwestycje Praga Południe? Tak, sprawdź, że naprawdę warto!

Artykuł sponsorowany