Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Sens wynajęcia architekta wnętrz

Zawód architekta wnętrz ma coraz więcej sensu w dzisiejszych czasach, w których ludzie mają możliwości (również finansowe) posiadania mieszkania w wysokim standardzie. Przy tym nie dotyczy to wyłącznie osób mieszkających w dużych miastach, ale również tych mniejszych. W dzisiejszym artykule przedstawimy powody przemawiające za zatrudnieniem odpowiedniego specjalisty do zaaranżowania domowej przestrzeni.

2019/10/architekt-jpg_5d94b5dd5ffc2

Ryzyko aranżowania po swojemu

Przeważnie ludzie chcący po swojemu zaaranżować mieszkanie stawiają na jego wygląd, ale zapominają o najważniejszym, czyli pragmatyzmie. Co zatem otrzymują? Zupełnie niefunkcjonalne pomieszczenia, które może i cieszą oko, lecz za grosz w nich wygody. Dla niektórych nie byłoby to tak dotkliwe, gdyby chodziło wyłącznie o łazienkę czy kuchnię, lecz mówimy o całym domu.

Trudności zaczynają się poziomie łączenia ze sobą tworzyw, barw, akcesoriów oraz jednolitej przyjętej stylistyki. Spójność to podstawa - co nam po ciekawych z wyglądu gadżetach i meblach, gdy zupełnie nie mają one racji bytu? Nie oznacza to, że trzeba dążyć do minimalizmu, a jedynie do braku niekontrolowanego chaosu.

Trzeba też wspomnieć o błędnie wybieranych materiałach. Mogą one doprowadzić do skrajności w postaci zrywania się parapetów i wchłaniania się wilgoci w toalecie. Negatywnie odbije się również złe dobieranie sprzętu do pokoi.

Co zapewnia nam architekt wnętrz?

Architekt wnętrz jak nikt inny wie, że mieszkanie idealne jest sumą dwóch składowych: ergonomii oraz przemyślanego zarządzania dostępną przestrzenią. Wydobędzie z niej pożądane cechy, a te wręcz przeciwnie - ukryje sztuczkami dekoratorskimi. Co więcej, odciąży on klienta od konieczności poświęcania znacznej ilości czasu na zakup potrzebnych mebli oraz innych przedmiotów, ponieważ zwykle przy wizycie ma ze sobą wzory i próbki materiałowe, dzięki czemu na miejscu ustali, jak powinno wyglądać potrzebne umeblowanie.

Trzeba też wspomnieć o najważniejszej dla wielu zalecie skorzystania z usług architekta wnętrz, czyli możliwości zaoszczędzenia pieniędzy (których i tak dużo trzeba było przeznaczyć na remont). Jest on bowiem często osobą cieszącą się licznymi znajomościami ze środowiska wnętrzarskiego i budowlanego, co pozwoli na uzyskanie rabatów zarówno na sprzęt, jak i wykonanie pewnych usług (mowa tu o malowaniu, tynkowaniu, murowaniu itd.).

Artykuł sponsorowany