Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Jeśli cenisz sobie wygodę i komfort widzenia to soczewki kontaktowe z pewnością przypadną Ci do gustu. Warunkiem jest jednak ich prawidłowe dobranie do indywidualnych potrzeb, wady wzroku oraz budowy oka. Jak prawidłowo dobrać soczewki kontaktowe? Dowiesz się z poniższego artykułu.

2019/10/soczewki-jpg_5d9f86cb088a6

Osoby z różnymi wadami wzroku coraz częściej sięgają po soczewki kontaktowe. Dynamiczny rozwój technologii produkcji szkieł kontaktowych pozwala na możliwość skorzystania z dobrodziejstwa użytkowania soczewek coraz szerszemu gronu pacjentów. Za pomocą soczewek można obecnie skorygować niemal każdą wadę wzroku - od krótkowzroczności [soczewki sferyczne], przez astygmatyzm [soczewki toryczne], aż po prezbiopię [soczewki progresywne].

Pamiętaj jednak, że przed zakupem pierwszych soczewek powinieneś odwiedzić specjalistę - okulistę lub optometrystę, który wykona badanie i dobierze szkła kontaktowe najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i wady wzroku. Specjalista sprawdzi również, czy nie występują u Ciebie żadne schorzenia oczu, które mogłyby być przeciwwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych.

Pamiętaj również, że źle dobrane soczewki mogą powodować obrzęk, ból i gorsze widzenie. Dodatkowo ciągłe uciskanie naczyń krwionośnych sprawia, że oko wygląda na przekrwione. Użytkowanie źle dobranych soczewek może również prowadzić do zapalenia spojówek i innych groźnych chorób oczu. Dlatego właśnie tak ważne jest dopasowanie soczewek kontaktowych u specjalisty.

Przeciwwskazania do stosowania soczewek kontaktowych

Niektóre schorzenia stanowią przeszkodzę do stosowania soczewek kontaktowych. Jedną z nich jest zespół suchego oka. Alergicy nie powinny używać soczewek w okresie największego nasilenia alergii, zaleca się im ponadto stosowanie wyłącznie modeli jednodniowych. Stosowania szkieł kontaktowych odradza się również kobietom w ciąży, gdyż wahania hormonalne mogą wpływać na przesuszenie rogówki.

Higiena i pielęgnacja szkieł kontaktowych

Soczewki kontaktowe to produkt medyczny, mający bezpośredni kontakt z naszymi oczami. Dlatego niezwykle ważne jest stosowanie się do zasad higieny i pielęgnacji szkieł podczas ich użytkowania. Soczewki zawsze należy zdejmować i zakładać po uprzedni dokładnym umyciu i wysuszeni rąk. Szkła kontaktowe przechowuje się tylko w specjalistycznych pudełeczkach, wypełnionych po brzegi płynem specjalnie do tego celu przeznaczonym. Nigdy nie należy przekraczać terminu przydatności soczewek, gdyż ich zbyt długie noszenie bez zdejmowania, niewłaściwe przechowywanie lub dezynfekcja mogą sprzyjać zakażeniom grzybiczym i bakteryjnym oczu.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

Po profesjonalnym dobraniu soczewek kontaktowych kolejne opakowania produktów można kupować w specjalistycznych sklepach internetowych. Szczególnie polecamy stronę twojesoczewki.com, gdzie znaleźć można szeroki asortyment w przystępnych cenach.

Szkła kontaktowe to codzienny komfort użytkowania, który doceniają właściwie wszyscy. Soczewki umożliwiają swobodne uprawianie sportów bez obawy o zniszczenie okularów. Nie ograniczają pola widzenia i nie parują przy zmianie temperatury, nie zmokną w czasie deszczu. Gwarantujemy, że już po pierwszych dniach noszenia soczewek nie będziesz już tak chętnie sięgać po futerał z okularami.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.