Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Szybkie sprzątanie - szukamy odkurzacza na miarę naszych potrzeb

Sprzątanie mieszkania to jedna z tych czynności, za którymi niewielu z nas przepada, a nie można się bez nich obyć. Najlepszym pomocnikiem podczas sprzątania jest oczywiście odkurzacz - skuteczniejszy i wygodniejszy niż miotła znajduje się już w podstawowym wyposażeniu mieszkania. Jaki odkurzacz wybrać, by sprzątanie mieszkania było szybkie i łatwe?

2019/11/sprzatanie-odkurzacz-jpg_5dcd18e94cc34

Tradycyjne odkurzacze workowe
Najpopularniejszym modelem jest i długo jeszcze będzie klasyczny odkurzacz przewodowy, wyposażony w worek. Wśród tego typu urządzeń masz największy wybór, więc z pewnością znajdziesz tutaj coś do małego mieszkania w bloku oraz do kilkupiętrowej posiadłości poza miastem. Jeśli masz niewielkie mieszkanie, potrzebny Ci będzie sprzęt, który nie będzie wymagał zbyt wiele miejsca do przechowywania. Warto również zwrócić uwagę na generowany przez taki odkurzacz hałas - zbyt głośne urządzenie w małym pomieszczeniu będzie wydawało się jeszcze bardziej dokuczliwe. Cichy odkurzacz wskazany jest też w domach, w których mieszkają małe dzieci oraz domowe zwierzęta. Porównaj odkurzacze dostępne w Neo24 i wybierz ten, który najlepiej się sprawdzi.

Odkurzacze bezworkowe
Zasada ich działania jest taka sama, jak modeli workowych - do pracy potrzebują podłączenia do prądu, a zabrudzenia zbierasz za pomocą szczotki wyposażonej w długą rurę. Różnicą jest zbiornik odkurzacza. Zamiast wymiennych worków, których zapas trzeba stale uzupełniać, znajdziemy tutaj łatwy do wymontowania pojemnik. Kiedy się napełni wystarczy jedynie opróżnić go w śmietniku i można sprzątać dalej.

Odkurzacze z filtrem wodnym
W tym wypadku urządzenie zostało wzbogacone w dodatkowy filtr, który zatrzymuje drobiny kurzu i roztocza. Tradycyjny odkurzacz oczywiście również posiada stosowne zabezpieczenia, uniemożliwiające wzbijanie się w powietrze zabrudzeń. Jeśli jednak szukasz odkurzacza do domu, w którym mieszka osoba borykająca się z alergią, tradycyjny odkurzacz może pogorszyć jej stan zdrowia. Właśnie w takim wypadku polecamy wybór urządzenia z filtrem wodny, dzięki któremu powietrze w odkurzonym pokoju będzie wolne od uczulających roztoczy.

Roboty sprzątające
To ciągle nowinka wśród domowego sprzęty sprzątającego. Sprawdź ceny odkurzaczy automatycznych w Neo24, różnice wynikają z przeznaczenia urządzeń. Wyróżnić możemy dwa rodzaje: do odkurzania podłóg i do mycia szyb.

Robot sprzątający do mycia podłogi odkurzy oraz umyje podłogi pod nasza nieobecność, w zależności od tego jak go zaprogramujesz. W nowszych - i droższych - modelach sterowanie jest możliwe za pomocą aplikacji w telefonie. Niezapowiedziana wizyta teściowej, a Ty nie zdążysz wrócić do domu? Z robotem odkurzającym to już nigdy nie będzie problem.

Odkurzacz do mycia okien to z kolei świetne rozwiązanie w domach, w których wysokość okien nie pozwala na ich bezpieczne umycie. Z automatycznym odkurzaczem nie ma potrzeby wspinać się na drabinę, by umyć szyby znajdując się na wysokości kilku metrów. Przygotowania do świąt z urządzeniem myjącym to zupełnie nowa jakoś sprzątania.

Artykuł sponsorowany


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.