Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Dlaczego warto mieć w swojej kuchni szklanki termiczne z podwójnymi ściankami?

Ze szklanek korzysta się codziennie. Podaje się w nich najróżniejsze napoje - herbaty, kawy i soki. Jednym z ciekawszych trendów są szklanki z podwójnymi ściankami, które wyglądają niezwykle efektownie. Jednak ich design to nie jedyna zaleta, dla których warto po nie sięgnąć. Sprawdź, dlaczego warto mieć je w swojej kuchni.

2019/11/szklanki-termiczne-jpg_5de17c8b926f5

Eleganckie szklanki na każdą okazję

Szklanki z podwójnym dnem dostępne są w wielu wzorach i rozmiarach. Dzięki czemu można je dopasować przede wszystkim do rodzaju podawanego napoju. Przykładowo do herbaty sprawdza się takie, które przypominają filiżanki - są niskie i nieco pękate, rozszerzające się ku górze. Można w nich podawać także cappuccino. Z kolei do klasycznego espresso polecane są niewielkie filiżanki z małym uszkiem. Do caffee latte czy macchiato najlepsze będą wysokie, stosunkowo wąskie szklanki. Warto też zwrócić uwagę na to, że są dostępne modele również w dekoracyjnych wzorach, co pozwala na dobranie ich do stylizacji stołu.

Produkty tego typu pozwalają też na efektowne podanie napojów warstwowych np. kaw lub koktajli przygotowywanych z różnych rodzajów soków.

Szklanki z podwójnym dnem - właściwości izolacyjne

Tego typu szklanki cenione są również za swoje właściwości izolacyjne. Dłużej utrzymują temperaturę napoju. Co istotne, pozwalają na bezpieczne napicie się gorącej kawy czy herbaty. Podwójne ścianki chronią przed ciepłem - powierzchnia szklanki jest chłodniejsza niż w przypadku produktu z jedną ścianką.

Szukasz ciekawego prezentu - postaw na szklanki z podwójnym dnem

Z uwagi na wyżej opisane właściwości, takie szklanki będą doskonałym prezentem, jeśli wybierasz się na przyjęcie urodzinowe, imieniny, czy rocznicę ślubu. Możesz je także wybrać jako podarunek dla osób urządzających parapetówkę. Jeżeli zastanawiasz się, jakie dokładnie szklanki z podwójnym dnem wybrać, zajrzyj do artykułu: Eleganckie i praktyczne - lubimy takie prezenty prawda? Szklanki termiczne marki Vialli Design mają wszystkie te cechy!

Artykuł sponsorowany