Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Podanie o urlop nie będzie już takim problem - załatw wszystko online

Cyfryzacja każdego elementu naszego życia postępuje w bardzo szybkim tempie. Jakiś czas temu pojawiły się elektroniczne zwolnienia lekarskie, a ostatnio nawet e-recepty. Postęp technologiczny nie omija również dziedzin życia związanych z pracą. Podanie urlop nie będzie już takim problem - zobacz, jak załatwić wszystko online!

2020/02/planer-urlop-jpg_5e43a385749e2

Elektroniczne podanie o urlop

Obecnie w wielu firmach, zwłaszcza nowoczesnych, gdzie często pracownik wykonuje swoją pracę zdalnie, nie wychodząc z domu, pojawia się problem obiegu dokumentów, a mianowicie wniosku urlopowego. By złożyć wniosek w tradycyjnej, papierowej formie, pracownik musi udać się do biura i oddać go w dziale kadr. Ewentualnie może wykonać zdjęcie lub skan, podpisać wniosek i przesłać drogą elektroniczną. Pracownicy administracji na miejscu muszą jednak wydrukować wniosek i złożyć do akt. A gdyby tak uprościć całą procedurę, skupiając się na elektronicznych podaniach o urlop? 

Jak złożyć wniosek o urlop online?

Elektroniczne wnioski urlopowe umożliwia firma "inewi", dostarczając przedsiębiorcom odpowiednie oprogramowanie działające online. Każdy pracownik, zarówno wykonujący swoje obowiązki stacjonarnie w biurze, jak i zdalnie z dowolnego miejsca na świecie, może złożyć wniosek o urlop online. Wystarczy, że zaloguje się do dedykowanego systemu, wybierze datę urlopu i aktywuje proces składania wniosku. Tak przygotowany wniosek trafia elektronicznie do przełożonego, który akceptuje podanie. Zazwyczaj pracownik oprócz powiadomienia w systemie o dniach wolnych, otrzymuje także powiadomienia mailowe na adres służbowej skrzynki pocztowej. To bardzo wygodna funkcja! 

Czy taki wniosek jest zgodny z przepisami?

Jak najbardziej, wnioski urlopowe można składać online za pośrednictwem specjalnie dedykowanych do tego systemów i platform. Plusem takiego rozwiązania jest gromadzenie dokumentów w jednym miejscu w chmurze, które później można wyeksportować lub wydrukować i zarchiwizować w tradycyjnych aktach. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając artykuł "Czy wniosek o urlop musi być składany w formie papierowej?".

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.