Opublikowano

W sklepach brakuje produktów. Ostrowianie robili zakupy

Nikt się nie spodziewał, że informacja o szerzącym się koronawirusie, zamknięciu szkół i odwołaniu wielu imprez sprawi, że ostrowianie i
Nasi czytelnicy zasypali nas zdjęciami z pustych marketów

Nikt się nie spodziewał, że informacja o szerzącym się koronawirusie, zamknięciu szkół i odwołaniu wielu imprez sprawi, że ostrowianie i mieszkańcy powiatu poczują się jak przed największą apokalipsą i zaczną robić zapasy żywności oraz środków do higieny.

W środę 11 marca najbardziej oblegane były duże markety. Tam, w środku dnia, ruch był jak przed dorocznymi świętami. Przed sklepem zabrakło wózków. W środku nie było lepiej. Na półkach szybko zaczynało brakować makaronu, ryżu, cukru, maki, mleka i innych produktów o dłuższym terminie przydatności.

Wiele osób zaopatrzyło się także w papier toaletowy i środki do czyszczenia czy artykuły higieniczne oraz wodę. Niektórzy kupowali w zwiększonych ilościach alkohol, a w niektórych sklepach zabrakło spirytusu rektyfikowanego.

Obsługa sklepów nie nadąża z uzupełnianiem zapasów i w czwartek 12 marca niektóre z półek nadal były puste. Brakuje mleka UHT, mąki, makaronów czy ryżu. Braki widać też w środkach do higieny osobistej.

Także dzisiaj w sklepach jest wzmożony ruch. Niektórzy ostrowianie, by zrobić zakupy, wstali wcześnie rano i pojawili się przed sklepami jeszcze przed otwarciem.

Chociaż strona rządowa zapewnia, że nie jest planowane zamykanie sklepów i centrów handlowych, to mieszkańcy wolą dmuchać na zimne i zaopatrują się w produkty z dłuższym terminem ważności oraz artykuły codziennego użytku.

Trudno się dziwić. Zamknięto szkoły, instytucje i obiekty kulturalne i sportowe. Odwoływane są imprezy masowe oraz wszelkie wydarzenia, podczas których mogliby gromadzić się ludzie. Także policja apeluje, aby zgłoszenia przesyłać pisemnie, e-mailowo lub telefonicznie.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz