Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


WC podwieszane - jakie są zalety i wady? Jak zamontować?

Sedes podwieszany ma nowoczesny kształt i pozostawia w łazience więcej przestrzeni. Zastosowanie go w łazience ułatwia utrzymanie porządku, jest wygodniejsze i bardziej estetyczne. Wiele osób ma jednak wątpliwości, co do wytrzymałości wiszących muszli. Jakie wady i zalety wykazuje sedes wiszący? Co warto wiedzieć przed zakupem? Jaki rodzaj muszli wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

2020/08/wc-podwieszane-jpg_5f47ae5b36149

Jakie wady i zalety posiada sedes podwieszany?

Sedes podwieszany pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu toalety. Łazienka z muszlą wiszącą sprawia wrażenie bardziej uporządkowanej, a przestrzeń jest czystsza i bardziej przejrzysta. Dzieje się tak za sprawą ukrycia rezerwuaru i instalacji. Sedes wiszący w większość przypadków montuje się dziś na stelażu podtynkowym, który ukrywa cały mechanizm spłukujący. Wnętrze łazienki staje się mniej techniczne oraz współgra w innymi pomieszczeniami w domu. Muszla wisząca prezentuje podejście minimalistyczne. Sprzyja temu także przycisk do spłukiwania umieszczony w jednej płaszczyźnie z okładziną ściany. WC wiszące to także duże ułatwienie w utrzymaniu czystości. Cała powierzchnia muszli jest dostępna do czyszczenia, a pod miską pozostaje pusta przestrzeń, którą łatwo można umyć przy pomocy mopa.

Sedes podwieszany montuje się na stelażu podtynkowym, co oznacza, że muszla nie jest bezpośrednio przykręcona do ściany. Stelaż zapewnia stabilność oraz wytrzymałość konstrukcji. Muszla wisząca jest w stanie wytrzymać ciężar ok. 150 kg. Wbrew powszechnym opiniom, przy wystąpieniu awarii nie ma konieczności rozkuwania ściany w miejscu zamontowania stelaża. Dostęp do całego mechanizmu zapewnia otwór od strony przycisku. Jeśli chodzi o wady miski wiszącej, przede wszystkim będzie to wyższa cena całego zestawu, w porównaniu do sedesu stojącego. Problemem może być także dłuższy i trudniejszy montaż. Jednak projektując łazienkę warto zapłacić większą kwotę i cieszyć się wygodą i komfortem użytkowania. Po upływie kilku lat nie odczujemy różnicy jaką dopłaciliśmy, a korzyści, jakie oferuje sedes podwieszany zostaną z nami na lata.

Co warto wiedzieć o montażu muszli wiszącej?


Miska wisząca montowana jest na stelażu podtynkowym. Wybierając sedes podwieszany musimy mieć na uwadze to, że potrzebny będzie także stelaż. Często te dwa elementy można kupić razem, wybierając tzw. zestaw wc. Taki zestaw to stelaż podtynkowy wyposażony w stalowe rury lub ramy, które przytwierdza się do ściany i podłogi z użyciem śrub. Stelaż posiada wbudowaną spłuczkę podtynkową, która nie jest widoczna. Jedynym elementem na zewnątrz jest przycisk do spłukiwania umieszczony na ścianie. Po zamurowaniu stelaża, montuje się sedes podwieszany. Miska WC wisząca przystosowana jest do dopływów poziomych. Decydując się na zmianę muszli na wiszącą, należy sprawdzić jaki był dotychczasowy odpływ. Jeśli był pionowy, potrzebny będzie większy nakład pracy.

2020/08/sedes-podwieszany-jpg_5f47ae56a955b

Jaką muszlę wiszącą wybrać?


Zestaw wc to wszystkie elementy, które są potrzebne by zamontować sedes wiszący. Gdy zdecydujemy się na WC podwieszane, warto wybrać odpowiedni rodzaj miski. Miska wisząca może występować z kołnierzem wokół rantu a także bez kołnierza. Różnią się one rozmiarami oraz materiałem zdobiącym. Muszle różnicuje także kształt. Dostępnych jest wiele modeli, rozpoczynając od tych zaokrąglonych, aż po sedesy w kształcie sześcianów. Sedes podwieszany może także być wyposażony w dodatkowe elementy, jak np. wolnoopadająca deska. Kluczowe w wyborze miski wiszącej jest dopasowanie odpowiedniego modelu do stylu projektowania łazienki.

Miska WC wisząca to nowoczesna i estetyczna alternatywa dla standardowego, stojącego sedesu. Pozwala ona na łatwiejsze utrzymanie czystości oraz uporządkowanie przestrzeni w łazience. Wybierając sedes podwieszany warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które mogą premiować dany model. Często oferuje się zestaw wc, który zawiera stelaż z spłuczką podtynkową oraz muszlę wiszącą.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.