Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Bon turystyczny - jak działa, komu się należy i jak uważać na oszustwa?

Bon turystyczny to właściwie czek na wakacje dla dzieci. Szczegółowe i wiarygodne informacje dotyczące voucherów turystycznych można znaleźć m.in. na stronie bonturystyczny.gov.pl oraz oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. Elektroniczne czeki na wakacje stały się okazją dla oszustów, którzy wyłudzają pieniądze pod pretekstem "wyjątkowej oferty".

2020/09/pexels-gustavo-fring-4127645-jpg_5f51dd3596608

Kto może dostać bon turystyczny?


Bon turystyczny to profit, który przysługuje wszystkim dzieciom, również tym, których rodzice pracują za granicą naszego kraju. Jego wartość to 500 zł. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota jest podwajana. Bon jest przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie i można go wykorzystać do końca 2021 roku. Otrzymanie vouchera jest możliwe po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon turystyczny działa na zasadzie czeku elektronicznego, za jego pomocą można więc będzie opłacić np. pobyt w hotelu lub pensjonacie, obóz sportowy lub kolonie. Należy okazać go podczas rezerwacji pobytu bądź w chwili zakwaterowania. To sposób na wzmocnienie polskiej turystyki, której kondycję znacznie osłabiła pandemia koronawirusa. Bon turystyczny ma przyczynić się do tego, że więcej osób będzie spędzać czas urlopu w innych regionach niż miejsce zamieszkania. Jeżeli czek okaże się niewystarczającą pomocą, zawsze można skorzystać z dodatkowych środków na dowolny cel, dostępnych m.in. na https://www.netcredit.pl/. Chwilówka przez Internet to sposób na szybką gotówkę bez zbędnych formalności. Niektóre firmy pożyczkowe udzielające zobowiązań online mają specjalne oferty dla nowych klientów, np. udzielają pierwszej pożyczki bez żadnych dodatkowych kosztów.

Oszustwa na bony turystyczne


Bony turystyczne zapoczątkowały nowe sposoby wyłudzania pieniędzy przez przestępców. Jednym ze znanych scenariuszy jest podszywanie się pod pracowników Ministerstwa Rozwoju. Oszuści dzwonią do potencjalnych ofiar i podają się za osoby działające w imieniu MR. W trakcie rozmowy oferują możliwość skorzystania ze specjalnej oferty czeków turystycznych pod warunkiem wpłacenia pieniędzy na podane przez nich konto. Według wskazówek sprawcy można w ten sposób otrzymać 4 dodatkowe dni pobytu na wakacjach, z których 3 są rzekomo darmowe i otrzymuje się je w ramach opłaconego vouchera. Policja alarmuje, aby nie dać się zwieść takim okazjom i nie wysyłać pieniędzy na obce konta bankowe. Można w ten sposób stracić nie tylko wysyłaną kwotę, lecz także znacznie większą ilość pieniędzy.

Artykuł partnera


Dodaj komentarz

Wasze opinie

Adammal   17:18, 12.09.2020
Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Sprawdź na http://gdziepozyczycpieniadze.pl/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.