Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jakie są zalety i wady materacy visco?

Materace piankowe to produkty coraz częściej widoczne w wielu sypialniach. Co stoi za ich popularnością?

2020/09/jakie-sa-zalety-i-wady-materacy-visco-jpg_5f5f13d18b1f4

Rola materacy w poprawie snu jest kluczowa

Sen jest bardzo skomplikowanym procesem. To naprawdę imponujące zjawisko, podczas którego zderza się wiele światów – ergonomii, neurologii, biologii oraz fizjologii. Zaskakujące jest to, że to codzienna czynność każdego z nas, a wciąż tak mało wiemy o tym procesie. Dziś jednak nadrabiamy zaległości i dowiadujemy się o nim coraz więcej.

Wiemy, że sen ma ogromny wpływ na występowanie zaburzeń psychicznych, jego brak może skutkować niesamowitym spadkiem refleksu, a w trakcie spania zapamiętywane są ważne informacje. Dlatego warto odkrywać sposoby na dbanie o jakość swojego nocnego wypoczynku – w XXI wieku mamy wiele sposobności ku temu. Z pewnością warto postawić na odpowiedni materac. To krótka droga do znaczącej poprawy efektywności snu. Dzięki odpowiedniemu podłożu będziemy budzić się wypoczęci i gotowi do działania.

Jednym ze szczególnych typów produktów do poprawy snu jest materac visco, który należy do rodziny materacy piankowych. Jakie są jego główne zalety? Czy takie rozwiązanie ma też wady? Spójrzmy na to obiektywnym okiem.

2020/09/article-th2umb-jpg_5f5f142d1c175

Pianka visco – dzieło nauki, z którego dzisiaj może skorzystać każdy

Historia pianki visco jest niesamowita. Zanim trafiła ona do materacy, była wykorzystywana przez NASA – agencja kosmiczna starała się zapewnić odpowiedni sen astronautom. Tak zaawansowane technicznie rozwiązanie przez lata było zarezerwowane dla segmentu premium i badań naukowych.

Od wprowadzenia tego materiału w latach osiemdziesiątych wiele się jednak zmieniło. Przede wszystkim koszty produkcji materacy piankowych znacznie zmalały. Dziś modele visco znajdziemy w ofercie renomowanych producentów, takich jak SleepMed oraz Hilding. Zapraszamy do poznania najważniejszych parametrów pianki visco.

  • Termoelastyczność – pianka visco w dowolny sposób dostosowuje się do naszego ciała w trakcie snu. Dzięki temu zawsze mamy gwarancję, że będziemy spać na wygodnej powierzchni.
  • Elastyczność punktowa – to najważniejszy wyróżnik tego materiału na tle innych rozwiązań. Powierzchnia materaca dokładnie dostosowuje się do miejsca nacisku. Materace visco będą zatem bardzo dobrym wyborem dla osób śpiących w parze.
  • Znakomite właściwości higieniczne – materace piankowe charakteryzują się konstrukcją odporną na niektóre grzyby i bakterie. Z tego powodu materac będzie doskonale służyć nam przez wiele lat.
  • Certyfikaty medyczne – pianka visco przeważnie jest stosowana w prozdrowotnych konstrukcjach od sprawdzonych producentów. Polecamy materace SleepMed z tego materiału – idealnie adaptują rozwiązanie NASA do ziemskich zastosowań.

2020/09/article-thumb-jpg_5f5f14035d04f

Materac z pianki visco – polecamy produkty marki SleepMed

By jeszcze lepiej wykorzystać możliwości pianki visco, polecamy zapoznać się z ofertą topowych producentów na rynku. Szczególnie podkreślamy rolę materacy SleepMed. Są to modele medyczne, które zostały docenione przez wielu ekspertów i mogą pochwalić się między innymi znakiem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Każdy materac SleepMed tworzony jest z myślą o osobach, które potrzebują najlepszych produktów medycznych – wspierają one rekonwalescencje i pozwalają na pozbycie się bólu pleców. Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami marki SleepMed, które pomogą jeszcze lepiej zadbać o sen.

Polecamy także artykuł „Eksperci z SleepMed doradzają jaki materac Visco wybrać. Garść rzetelnych informacji od specjalistów”. Zawarto w nim wiele informacji, które pomogą Państwu w dokonaniu właściwego wyboru.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty."

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.