Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


OC na Land Rovera za mniej niż 500 zł - jak to możliwe?

Sportowa sylwetka, luksusowe wyposażenie, zawrotna cena i potężny silnik - czy takie auto można tanio ubezpieczyć? Przekonajmy się na przykładzie Land Rovera, czyli kultowej brytyjskiej marki, która słynie z jakości i osiągów. Jeden kierowców znalazł ubezpieczenia OC za 395 zł na Land Rovera!

2020/11/samochodterenowy-jpg_5fad14a72914f  
Samochody Land Rovera nie są popularne w Polsce, choć kiedy zobaczymy jakiegoś Evoqua czy Range Rovera na ulicy  to odruchowo odwracamy głowę. Ich sportowa sylwetka i nienaganny design przyciągają uwagę miłośników motoryzacji. Czy jednak za ubezpieczenie OC takich samochodów trzeba dużo zapłacić? Przekonajmy się!

Top 5 najtańszych OC na Land Rovery


Średnia cena ubezpieczenia OC Land Rovera w sierpniu 2020 roku wyniosła 876 zł (dane: Mubi). Jednak wielu kierowcom udało się znaleźć dużo tańsze ubezpieczenie - dokładne dane znajdziesz na https://mubi.pl/poradniki/ile-kosztuje-oc-land-rovera/. My skupmy się tutaj na tych najkorzystniejszych ofertach!

Top 5 najtańszych OC na Land Rovery z sierpnia 2020 roku znalezionych na Mubi:

  • Land Rover Range Rover (2.0 l) - 395 zł,
  • Land Rover Freelander (2.0 l)  - 412 zł,
  • Land Rover Freelander (1.8 l) - 421 zł,
  • Land Rover Range Rover (2.2 l) - 437 zł,
  • Land Rover Freelander (1.8 l) - 439 zł.


Statystyki wskazują, że im większa pojemność silnika, tym wyższa cena ubezpieczenia OC. W przypadku Top 5 akurat ta zmienna nie miała większego znaczenia. Mimo pokaźnych pojemności silników właścicielom Land Roverów udało się trafić na polisy OC poniżej 500 zł!

Zazwyczaj tak niskie ceny można znaleźć na małe samochody miejskie, które nie osiągają dużych prędkości. Dane jednak jasno pokazują, że również auta z dużymi silnikami można ubezpieczyć w bardzo dobrej cenie. 

Oczywiście najtańsze oferty otrzymali kierowcy, którzy spełnili szereg różnych warunków. Dokładnie zagadnienie to omówimy na końcu artykułu. Teraz skupmy się na innej kwestii - czy średnia cena OC na Land Rovery jest wysoka, czy niska?

Land Rover a inne marki luksusowe


W porównaniu z innymi prestiżowymi markami samochodów ceny ubezpieczenia OC Land Roverów wyglądają korzystnie. Wystarczy porównać średni koszt polisy na BMW - 1033 zł czy Audi - 901 zł. Land Rovera można było w sierpniu ubezpieczyć taniej od obu tych marek. Nie mówiąc już o sportowych supersamochodach jak Ferrari 1081 zł czy Lamborghini 1407 zł!

Co ciekawe w podobnej średniej cenie kierowcy znajdowali polisy na samochody, które nie kojarzą się z luksusem. Dotyczy to takich marek jak Honda - 855 zł, Seat 808 zł czy Volkswagen 803 zł. Jak na tak sportowe i dobrze wyposażone auta jak Land Rovery, ceny ich ubezpieczenia OC nie należy do wysokich - można wręcz powiedzieć, że są bardzo przystępne.

Ktoś może zapytać - jak wyglądały ceny OC na Land Rovery przez cały rok? Może to sierpień okazał się wyjątkowo tani dla tej marki? Sprawdźmy to! Okazuje się, że sierpień wpisuje się w stały trend cen OC na Land Rovery.

Najtaniej można było ubezpieczyć samochody tej brytyjskiej marki w styczniu, bo za 814 zł. Również luty był nieco tańszy - 841 zł. Jednak w innych miesiącach ceny OC wahały się od 870 zł do 918 zł!

Dlaczego niektórzy znajdują tańsze OC?


Jak to się dzieje, że niektórzy kierowcy znajdują ubezpieczenie OC za 400 zł, a inni muszą zapłacić za polisę nawet 1500 zł? Skąd takie rozbieżności w cenach ubezpieczeń?

Różnice w wysokości składek wynikają ze zmienności czynników, które analizowane są przez firmy ubezpieczeniowe podczas wyliczania cen ubezpieczenia. Kierowcy są różni, ich samochody, a także sposób ich użytkowania. Mają inny wiek, historię ubezpieczeniową, a także wypracowane zniżki. To wszystko wpływa na oszacowanie możliwości spowodowania szkody przez konkretnego kierowcę, a co za tym idzie na cenę ubezpieczenia OC - wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Firmom ubezpieczeniowym zależy na oferowanie polis OC w jak najkorzystniejszych cenach. Jednak muszą brać pod uwagę również ryzyko wystąpienia szkody. Dlatego klienci przed wyliczeniem składki wypełniają formularze.

Ubezpieczyciele potrzebują danych z trzech segmentów. Ważne są informacje o kierowcy - miejsce zamieszkania, wiek, historia dotychczasowych ubezpieczeń. Liczy się także sam samochód, czyli jaki ma silnik, model i wiek. W trzeciej części podaje się dane związane z użytkowaniem pojazdu - współwłaściciele oraz kto będzie korzystał z auta. 

Zwróćmy jeszcze uwagę na jedną kwestię - kiedy ubezpieczyciel może żądać zwrotu kosztów  odszkodowania OC? To oczywiście jazda po pijaku - co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

Poza karami finansowymi a nawet karnymi pijanego kierowcę czeka tak zwany regres ubezpieczeniowy w razie spowodowania kolizji. Co to oznacza? Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanym, lecz zwróci się do pijanego sprawcy o zwrot wypłaconych środków. Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest jednym z wyłączeń.

Artykuł partnera


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.