Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Kiedy warto zdecydować się na druk cyfrowy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, która metoda druku jest najlepsza. W rzeczywistości wszystko zależy od specyfiki danego zamówienia i oczekiwań klienta. Warto więc wiedzieć, w jakich przypadkach najdogodniejszym rozwiązaniem będzie jedna z najpopularniejszych współcześnie technik, czyli druk cyfrowy.

2021/02/pexels-markus-spiske-43786362-jpg_6026313a52ebe

Druk reklamowy i marketingowy

Druk cyfrowy ma bardzo szerokie zastosowanie, przez co cieszy się dużą popularnością wśród klientów z różnorodnych branż. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku realizacji o charakterze reklamowym. Dzięki tej technice można stworzyć dobrej jakości wydruki wielkoformatowe, takie jak m.in. bannery, billboardy, plakaty czy fototapety. Oprócz tego druk cyfrowy jest odpowiedni do przygotowywania mniejszych produktów reklamowych, takich jak np. ulotki oraz wizytówki. Ciekawym zastosowaniem tej techniki, w którym specjalizuje się, np. drukarnia Unilogo, jest również tworzenie etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych na opakowania różnego typu towarów (m.in. spożywczych i kosmetycznych). Stanowią one świetne narzędzie marketingowe.

Zapotrzebowanie na małą ilość materiałów (również personalizowanych)

Na druk cyfrowy najlepiej zdecydować się wtedy, gdy konieczna jest realizacja zamówienia o niezbyt dużym nakładzie. Wybór tej techniki może być wówczas o wiele bardziej opłacalny pod względem finansowym niż w przypadku jej największego konkurenta, czyli tzw. offsetu. Dodatkowo metoda druku cyfrowego sprawdza się doskonale przy nietypowych zleceniach, które wymagają stworzenia  spersonalizowanych wydruków. Przykładem takiej sytuacji jest konieczność przygotowania serii plakatów lub etykiet, które będą różniły się między sobą jakimś elementem grafiki lub napisem.

Konieczność szybkiej realizacji zlecenia

Jedną z największych zalet druku cyfrowego jest to, że pozwala on na niezwykle szybką realizację dowolnego zlecenia przy zachowaniu bardzo dobrej jakości jego wykonania. Technika ta nie wymaga bowiem wcześniejszego przygotowywania specjalnej formy drukarskiej, jak ma to miejsce w przypadku offsetu. Dany projekt musi jedynie zostać dostarczony do drukarni w formie pliku komputerowego. Po jego otrzymaniu pracownicy firmy mogą praktycznie od razu przejść do realizacji zamówienia. Skorzystanie z tej techniki druku sprawdzi się więc w przypadku klientów, którzy „na już” potrzebują przygotowania danych materiałów. Może tak być np. w sytuacji wydruków służących do promowania danego produktu lub wydarzenia przez bardzo ograniczony czas. Druk cyfrowy jest wówczas najlepszym i najszybszym rozwiązaniem – wiele drukarni gwarantuje wykonanie zlecenia w maksymalnie kilka dni od chwili złożenia zamówienia przez klienta.

Ze względu na szybkość realizacji zleceń druk cyfrowy doskonale nadaje się również do przygotowywania materiałów szkoleniowych i biznesowych, a także innych dokumentów niezbędnych do pracy, takich jak, np. raporty i analizy. W takim przypadku zamówienie może zostać wykonane nawet „od ręki”.

 

Artykuł partnera


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.