Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jakie akcesoria warto kupić do gier na PC?

Uwielbiasz grać w gry na komputerze stacjonarnym? A może szukasz wyjątkowego prezentu dla gamera? Sprawdź, jakie akcesoria gamingowe warto wybrać. 

2021/02/jakie-akcesoria-warto-kupic-do-gier-na-pc-jpg_602bd6634566f

Dlaczego akcesoria gamingowe są tak ważne dla gracza?

Komputer stacjonarny to najlepszy sprzęt, na którym można włączyć ulubione gry na PC. Aby móc w pełni zanurzyć się w fabułę, gamerzy chętnie sięgają po akcesoria zaprojektowane specjalnie z myślą o wirtualnej rozrywce. Akcesoria gamingowe z jednej strony poprawiają wrażenia czerpane z gry, a z drugiej ‒ wpływają na skuteczność gracza.

Zawsze warto inwestować w hobby własne albo najbliższych. Dodatków i urządzeń do gamingu jest tak wiele, że bez problemu można nimi zaaranżować cały pokój przeznaczony wyłącznie do grania na komputerze stacjonarnym.

Właśnie dlatego wybierając akcesoria dla gracza, weź pod uwagę przede wszystkim przestrzeń w domu i ulubione tytuły ‒ w końcu kierownica PC to najlepszy gadżet dla miłośnika wyścigówek, a joystick zachwyci fana strzelanek.

Akcesoria gamingowe dla przyjemności grania

Jeśli bez reszty oddajesz się swojemu hobby i nic nie odstresowuje Cię tak szybko po dniu pełnym pracy jak skupienie się na grze komputerowej, zadbaj o całkowite zanurzenie się w swojej ulubionej formie rozrywki. Jaki sprzęt i dodatki możesz wybrać?

  • Monitor 4K, który zapewnia obraz doskonałej jakości. Możesz zdecydować się na sprzęt o rozdzielczości 3840 × 2160 i przekątnej od 27 do 32 cali. Wybierając monitor 4K, zwracaj uwagę jeszcze na kilka cech, które mają ogromny wpływ na szczegółowość pokazywanego obrazu. Mowa o częstotliwości odświeżania co najmniej na poziomie 120 Hz i możliwie najkrótszy czas reakcji, nieprzekraczający 5 sekund.
  • Karta graficzna dla gracza, która, podobnie jak monitor, ma ogromny wpływ na przyjemne dla oka wrażenia z gry, a co za tym idzie także na Twoje powodzenie w erpegu czy strzelance. To od niej zależy, czy grafika będzie szczegółowa i czy obraz będzie się płynnie zmieniał. Warto, abyś zainteresował się kartami graficznymi przeznaczonymi specjalnie do komputerów gamingowych.
  • Słuchawki gamingowe warto wybrać z prostej przyczyny ‒ w grze ważny jest nie tylko obraz, lecz także dźwięk. Jeśli lubisz grać w erpegi, zdecyduj się nawet na model z mikrofonem. Od świata dookoła najlepiej izolują tzw. słuchawki zamknięte. Jakość dźwięku zależy m.in. od poziomu natężenia dźwięku w wybranych słuchawkach ‒ im więcej decybeli, tym cichsze dźwięki usłyszysz. Zwracaj także uwagę na zniekształcenia harmoniczne ‒ najlepiej wybierz sprzęt, w którym wartość TDH nie przekracza 1%. Pamiętaj również o wadze słuchawek, zwłaszcza jeśli będziesz korzystać z nich nieustannie przez kilka godzin.

Akcesoria do sterowania grą ‒ gamepad czy joystick?

Joysticki i pady to najpopularniejsze akcesoria gamingowe do sterowania grą. Które z nich będą idealne do grania w Twój ulubiony tytuł?

  1. Pad do PC to przede wszystkim gadżet dla gracza, który przyzwyczaił się do grania na konsoli. Jeżeli nie chcesz zmieniać sposobu kontrolowania przebiegu gry, zdecyduj się na gamepad do komputera stacjonarnego.
  2. Joystick wielu graczy uznaje za najlepsze akcesorium do sterowania w grze. Bez wątpienia przeważa wygoda korzystania z urządzenia, jednak zanim zdecydujesz się na konkretny model, upewnij się, że będzie pewnie przylegał np. do powierzchni biurka gamingowego.

Akcesoria dla graczy to nieodłączny element udanej zabawy przed komputerem. Oferta sprzętu i gadżetów jest ogromna i obejmuje, poza wspomnianymi, także m.in. zestawy gamingowe myszka + klawiatura, fotele, biurka, mouse bungee, a także bluzy i plecaki ze scenami z popularnych gier. Jedno jest pewne: masz w czym wybierać!

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Wasze opinie

Tomson   19:37, 19.02.2021
Moze jestem staroswiecki ale nie jaraja mnie te kierownice joystiki itd.. wystarcza mi dobra klawa gamingowa i mysz ktora sie nie zacina i ma regulacje DPI (jak genesis) a do tego wygodny fotel i śpiaca rodzina :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.