Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Nowe mieszkanie blisko morza ‒ dlaczego warto w nie zainwestować?

Najem krótkoterminowy i długoterminowy, to wciąż ogromnie popularny sposób na zarobek dla właścicieli nieruchomości. 

2021/02/adobestock-79706397-jpeg_602f9077b67bb

Mieszkanie na wynajem w Trójmieście to świetna inwestycja

Mieszkanie blisko morza, to marzenie ogromnej ilości Polaków. Wysokie ceny bywają jednak dla wielu nie do przezwyciężenia. Pozostają wówczas dwa rozwiązania. Rezygnacja z marzeń lub wynajem lokum. Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych, to rewelacyjny pomysł, szczególnie kiedy mówimy o popularnych nadmorskich miejscowościach. Trójmiasto nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dobrze rozbudowana infrastruktura, duża ilość miejsc pracy, rozwinięta komunikacja ‒ to dodatkowe atuty tego regionu. Ściągają tu osoby szukające mieszkań na krótkoterminowy i długoterminowy najem. Ten pierwszy wiąże się z większym zaangażowaniem właściciela i szukaniem coraz to nowych mieszkańców ‒ dla ułatwienia można zatrudnić do tego celu firmę, która za pewną kwotę wszystkim się zajmie. Najem długoterminowy jest mniej absorbujący, choć zarobek z tego jest nieco niższy.

Dlaczego zakup mieszkania na wynajem się opłaca?

Nieruchomości są bardzo dobrym sposobem na ulokowanie kapitału. Po kilku latach inwestycja się zwraca i daje zarobić właścicielowi, bez większego wysiłku z jego strony. Za jakiś czas takie mieszkanie można sprzedać z zyskiem, bądź też zostawić dla dzieci. Są też właściciele nadmorskich lokali, mieszkający zupełnie innej części Polski, a nawet Europy. Tu wynajmują mieszkanie na krótkie terminy, a kiedy mają ochotę, przyjeżdżają w ramach wakacji i są u siebie. Wielu z nich planuje na stałe sprowadzić się do Trójmiasta, po przejściu na emeryturę.

Kiedy warto inwestować w mieszkanie na wynajem?

Podstawą powodzenia jest dobra lokalizacja. Mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie są rozchwytywane jak ciepłe bułeczki. Najszybciej znikają ogłoszenia, dotyczące mieszkań blisko plaży, z pięknym widokiem i odgłosami morza.

Kolejną ważną kwestią jest stan techniczny mieszkania. Jeżeli Twój wybór padnie na rynek wtórny i nie wykonasz gruntownego remontu, może się okazać, że najemca będzie regularnie dzwonił w sprawie kolejnych awarii i problemów. To sytuacja uciążliwa, kosztowna oraz ryzykowna. Zdecydowanie bezpieczniej jest wykonać remont mieszkania z drugiej ręki, by mieć pewność, że jego użytkowanie nie przysporzy większych problemów.

Najlepszym pomysłem jest zakup mieszkania od dewelopera. Aktualnie w Trójmieście powstaje bardzo dużo nowych budynków, bloków i apartamentowców ‒ i nie zmieniła tego nawet pandemia. Ceny za metr nie tylko nie spadły, ale od początku 2020 roku poszły nawet w górę. Mimo wszystko chętnych nie brakuje, co najlepiej świadczy o tym, że zakup nieruchomości nad morzem jest doskonałą inwestycją, szczególnie jeśli to mieszkanie o wysokim standardzie i w dobrej lokalizacji.

Warto zaznaczyć, że najdroższe mieszkania są w Gdańsku, ale automatycznie dają one większe zyski z wynajmu. Gdańsk jest bowiem miejscem, w którym łatwiej o pracę, bliżej na lotnisko i to tutaj znajdują się wszystkie główne urzędy, punktu usługowe oraz rozrywkowe Trójmiasta.

Jeżeli rozważasz zakup mieszkania pod inwestycje, koniecznie śledź nowe mieszkania w Trójmieście pojawiające się na obido.pl. Miej na uwadze, że dobre oferty szybko znikają.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.