Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


W jakim stopniu wybór poduszki wpływa na jakość naszego snu?

Wielu z nas może myśleć, że na komfort snu wpływająprzede wszystkim takie rzeczy jak: pościel, materac czy świeże powietrze w mieszkaniu. Ale czy taką samą uwagę zwracamy na naszą poduszkę? A jednak jej wybór ma również duże znaczenie i mocno wpływa na komfort naszego snu. 

2021/03/w-jakim-stopniu-wybor-poduszki-wplywa-na-jakosc-naszego-snu-jpeg_6062cd12cf5c6

Poduszka poduszce nierówna 

Bardzo często możemy spotkać się z podejściem, które mówi, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jaką poduszkę użyjemy. Taki sposób myślenia najczęściej prowadzi jednak do bólów odcinka szyjnego kręgosłupa. Podczas snu pozostajemy najczęściej w jednakowej pozycji przez wiele godzin, co oznacza, że jeżeli mamy niewłaściwie dobraną poduszkę - za niską lub za wysoką - nasz kręgosłup przez długi czas pozostaje w niewłaściwym ułożeniu. 

Podczas snu przybieramy najczęściej jedną z trzech typowych pozycji. Każda z nich wpływa na to, jaką poduszkę powinniśmy wybrać. Znane i popularne pozycje to:

  • spanie na plecach - najczęściej poleca się tutaj zakup poduszek anatomicznych profilowanych bądź nieprofilowanych, ale warto zwrócić uwagę na ich wysokość - nie mogą one być zbyt wysokie, gdyż obudzimy się z bólem szyi,
  • spanie na brzuchu - przy tej pozycji należy się zastanowić, czy brak poduszki nie będzie najlepszym rozwiązaniem, choć najczęściej poleca się miękkie, nieprofilowane poduszki, które nie ustawiają głowy w niekorzystnym kącie,
  • spanie na boku - w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są wysokie poduszki profilowane, które będą jednocześnie twarde - zapewnią one odpowiednie podparcie szyi.

Poduszki dbające o zdrowie

Oczywiście najlepszymi poduszkami dla zdrowia będą te, które posiadają odpowiednie certyfikaty i zostały stworzone przez specjalistów - przykładem producenta takich poduszek firma SleepMed, która posiada Certyfikat Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Takie poduszki odpowiadają na wiele potrzeb użytkownika, dostosowując się do kształtu szyi i karku i zapewniając w ten sposób brak napięć mięśni kręgosłupa podczas spoczynku. W ofercie marki SleepMed poduszki wypełnione są specjalnymi piankami elastycznymi, jednocześnie umożliwiając odpowiednią wentylację. 

Jednak odpowiednie poduszki nie pomagają tylko na problemy z kręgosłupem - zdrowie ma wiele aspektów. Nie mniej ważnym jest przecież ten, który mówi o higieniczności. Hipolergiczność poduszek SleepMed jest kwestią, która zjednuje serca wielu konsumentów. Ważne też jest też, by wybrana przez nas poduszka posiadała odpowiedni, zdejmowalny i możliwy do wyprania pokrowiec. Jego regularne czyszczenie sprawi, że ryzyko złapania alergii oraz infekcji będzie praktycznie zerowe. 

2021/03/poduszki-jpeg_6062cd6d22282

Co poza poduszką?

Jak już na początku wspominaliśmy, przyjęło się, że materace są niezwykle ważne podczas snu i jest to oczywiście prawdą. Odpowiedni materac zapewni komfortu snu, jak i życia, gdyż zniweluje możliwość powstania bólu przez okres spoczynku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji twardości materaca, co oferuje firma SleepMed. W ten sposób możemy dostosować cały materac do swoich potrzeb. 

Jak widzimy, wybór poduszki nie polega na wzięciu czegokolwiek z najbliższego supermarketu. Jeśli chcemy dbać o nasze zdrowie, warto zasięgnąć po specjalistyczne produkty, które mogą odmienić nasze życia na lepsze. 

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.