Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Materace w Radomiu - jak dobrać materac w zależności od wzrostu?

Na to jaki materac będzie dla nas idealny, ma wpływ wiele czynników. Nasz wzrost i waga są jednymi z podstawowych kryteriów przy wyborze twardości i rodzaju materaca. Podpowiadamy jak najłatwiej dopasować dla siebie materac. 

2021/05/materace-w-radomiu-jak-dobrac-materac-w-zaleznosci-od-wzrostu-jpg_60a75c8dd122f

Podstawowe parametry wyboru materacy

Należy pamiętać, że na wymiary materaca składa się nie tylko jego długość i szerokość, ale także grubość. Właśnie ona, obok jakości wykonania, ma największy wpływ na wygodę z jakiej będziemy się cieszyć. Jeżeli posiadamy już w domu łóżko, to oczywiście wszystkie wymiary materaca będą musiały być dopasowane do wymiarów jego ramy. Pamiętajmy jednak, aby nie wybierać materaca zbyt dopasowanego - kilka wolnych centymetrów pomiędzy ramą łóżka i materacem zapewni o wiele lepszą wentylację. Dodatkowo materac będzie odrobinę szerszy, jeśli zdecydujemy się dokupić do niego pokrowiec. 

Większe pole do popisu będziemy mieli, gdy zdecydujemy się kupić od razu materac oraz odpowiednią do niego ramę lub stelaż. W ofercie znanego producenta ze Szwecji firmy Hilding znajdziemy, poza ogromnym wyborem materacy, również potrzebne akcesoria, takie jak wspomniane stelaże, bazy łóżek, wezgłowia, a także ochraniacze na materac. Zakup wszystkich potrzebnych nam w sypiali akcesoriów od jednego producenta, pozwoli nam nie tylko kierować się własnym gustem, ale też mieć pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. 

Wszystkie materace posiadają również oznaczenie stopnia twardości. 

  • H1, czyli materace miękkie. 
  • H2, czyli materace średnio-miękkie. 
  • H3, czyli materace średnio-twarde. 
  • H4, czyli materace twarde. 

Kolejną ważną decyzją, jaką musimy podjąć przed zakupem, to technologia wykonania materaca - a co za tym idzie jego wewnętrzna budowa. Najczęściej będziemy wybierać z trzech największych “rodzin” materacy: sprężynowych, piankowych i hybrydowych. 

2021/05/materace-w-radomiu-jak-dobrac-materac-w-zaleznosci-od-wzrostu-jpg_60a75d85f14b6

Jak dobrać materac w zależności od wzrostu? 

Materac dla osoby dorosłej powinien być minimum 15-20 cm dłuższy niż jej wzrost. Większość materacy jest standardowo produkowana w długości 200 cm. Dla pojedynczego użytkownika minimalną szerokością materaca jest około 70-80 cm. Oczywiście te szersze zapewniają więcej swobody i wygody w ułożeniu ciała.  Dlatego też na przykład materac termoelastyczny 120x200 cm będzie idealny nawet dla wysokiej osoby, a równocześnie zapewni jej dużo przestrzeni w łóżku. Materace szersze - takie od 140 cm i więcej - nadają się już doskonale dla pary. Osoby bardzo wysokie, powyżej 200 cm, muszą już poszukiwać rzadziej dostępnych materacy i łóżek o dopasowanej do nich długości. 

Jak dobrać materac w zależności od wagi? 

Dobór materaca do własnej wagi jest bardzo istotną kwestią, gdyż wpływa to w sposób bardzo znaczący na komfort użytkowania. Śpiąc na materacu zbyt miękkim dla naszej wagi, będziemy się w nim zapadać, co źle wpływa na relaks mięśni podczas snu i zdrowie kręgosłupa. Natomiast materac zbyt twardy może mieć negatywny wpływ na nasze krążenie. Osoby starsze oraz te ważące poniżej 60 kg powinny wybierać ,materace o stopniu twardości H1, osoby z przedziału wagowego 60-80 kg - H2. Materace H3 są zdrowe dla osób ważących do 100 kg, a osoby cięższe powinny sięgnąć po twardość H4

Dużo też zależy od naszych osobistych preferencji - niektórzy wolą po prostu twardsze posłania, inni raczej miękkie. Pamiętajmy, że materace są tworzone z myślą o naszym zdrowiu, ale również wygodzie i radości

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.