Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Rozmawiamy z Wiolą Godlewską, która znalazła się w TOP 10 gali finałowej Miss Warszawy 2022!

Mieszkanka gminy Nur, dwudziestotrzyletnia Wiola Godlewska wzięła udział w Mazowieckim Festiwalu Piękna. Wiola startowała w konkursie Miss M.St. Warszawy 2022.

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-02-jpg_62e114e7bfae2 Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

Reprezentantka powiatu ostrowskiego, dwudziestotrzyletnia Wiola Godlewska, która pochodzi z Godlewa Wielkiego wystartowała z numerem 10 podczas gali finałowej konkursu Miss M. St. Warszawy 2022. Dla mieszkanki gminy Nur nie był to pierwszy konkurs piękności, startowała również m.in. w konkursie piękności Miss Polonia 2020. Jednak to w tym roku udało się jej dojść do TOP 10 podczas gali finałowej Miss M. St. Warszawy 2022.

Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w Miss M. St. Warszawy 2022?

- Konkurs Miss M. St. Warszawy 2022 to nie jest pierwszy Konkurs Piękności, z którym miałam przyjemność się zmierzyć. Natomiast w poprzednich latach niezależnie od Konkursu, moja ścieżka rozwoju w Konkursach Piękności kończyła się na dobrnięciu do półfinałów. W związku z tym, że jestem zdecydowanie osobą "głodną sukcesów" nie zamierzałam się poddać i postanowiłam spróbować jeszcze raz, licząc na coś więcej. Jak widać - wybór okazał się słuszny, ponieważ udało mi się w tym roku dojść do TOP 10 podczas Gali Finałowej Miss M. St. Warszawy 2022 - mówiła w wywiadzie z nami Wiola Godlewska.

Skąd wzięła się ta pasja do konkursów piękności?

- Odkąd tylko pamiętam, jak byłam jeszcze małą dziewczynką żaden Konkurs Miss emitowany w TV nie mógł być przeze mnie zlekceważony. Konkursy Piękności od lat skradają moje serce. Zawsze marzyłam o tym, by być jedną z tych Miss, które oglądamy w telewizji. Mając zaledwie kilka lat pamiętam jak obiecałam swojej mamie, że jeszcze kiedyś zobaczy mnie na tej scenie. Staram się teraz dotrzymywać słowa, a przy okazji spełniam swoje marzenia.

Jak wyglądały przygotowania do konkursu? Był stres?

- Przygotowania do Konkursu były poprzedzone warsztatami prowadzonymi przez organizatorów Konkursu, na których uczestniczki mogły trochę więcej dowiedzieć się o świecie modelingu. Mogłyśmy zdobyć wiedzę na temat tego, na czym tak naprawdę polegają Konkursy Miss, co brane jest pod uwagę przy wyborze Najpiękniejszej i jakimi cechami powinna charakteryzować się przyszła Miss. Dodatkowo na etapie przygotowań do Gali Finałowej My - Uczestniczki Konkursu niejednokrotnie miałyśmy zlecone zadania do wykonania, które z kolei były oceniane przez jury Konkursu i miały wpływ na końcowy werdykt - podkresliła mieszkanka gminy Nur.

Jakie były relacje z pozostałymi uczestniczkami?

- Bardzo ważną kwestią, jaką muszę poruszyć a propos relacji z uczestniczkami to wzajemna współpraca. Pomimo tego, że koniec końców każda pracuje właściwie na swój własny sukces to bez wzajemnej współpracy Konkurs nie ma racji bytu. W trakcie przygotowań do gali oraz już w jej trakcie mamy wbrew pozorom naprawdę mało czasu na wystylizowanie się, zmianę kreacji. Musimy również pamiętać o obowiązującej choreografii oraz kolejności, w jakiej wychodzimy na scenę. Finalnie, aby wydarzenie miało wysoki standard musimy wszystkie zgodnie współpracować ze sobą i z organizatorami Konkursu. Relacje oceniam jako naprawdę bardzo dobre, bo każda z dziewczyn przejawiała duże zaangażowanie i tak jak już wspomniałam - tutaj każda z nas pracuje na wspólny sukces - dodała.

Jak wyglądał finał?

- W finale brało udział 58 finalistek. W pierwszej fazie Konkursu uczestniczki musiały zaprezentować się w sukienkach kolekcji Mari Mari Poland, strojach kąpielowych kolekcji SIDRO, a także strojach sportowych kolekcji Ozonee. Po tej prezentacji nastąpiło wytypowanie TOP 20, które przechodziło do następnego etapu konkursu. Wybrana TOP 20 w następnej fazie konkursu musiała zaprezentować się w strojach wizytowych. Po tej prezentacji nastąpiło wytypowanie TOP 10 Miss M.St. Warszawy 2022. Na tym etapie Konkursu musiałyśmy (wytypowane TOP 10) zaprezentować się w Sukniach Ślubnych. Po tej prezentacji każda z wytypowanych 10 finalistek otrzymywała jedno pytanie od jury, nie znałyśmy wcześniej tych pytań. Na sam koniec, po udzieleniu odpowiedzi, dziewczyny znajdujące się w TOP 10 zaprezentowały się na scenie w kreacjach wieczorowych i nastąpiło wytypowanie głównych tytułów Konkursu oraz tytułów komplementarnych udzielanych przez Sponsorów Konkursu.

Pamiętasz jakie pytanie otrzymałaś i jak brzmiała Twoja odpowiedź?

- Zapytano mnie, jakie trzy osoby zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę. Powiedziałam "moją mamę, tatę i brata".

Czy podczas gali poznałaś byłe Miss M. St. Warszawy?

- Udało mi się poznać Miss Mazowsza i Miss Polski z lat ubiegłych, które zasiadły w trakcie Gali Finałowej w jury.

Były jakieś wymogi, które musiałyście spełnić, aby wziąć udział w konkursie? Czy była to jednak czysta przyjemność?

- Głównym i najważniejszym wymogiem do spełnienia w Konkursach Piękności jest bycie bezdzietną Panną, ale pomimo tego wymogu, nadal wzięcie udziału w Konkursie to była czysta przyjemność - odpowiedziała Wiola.

Otrzymałaś "Zieloną Kartę". Czym ona jest? Spodziewałaś się, że ją otrzymasz?

- "Zielona Karta" jest formą "przepustki" do etapu ogólnopolskiego, którą otrzymuje się od organizatorów Konkursu. Już przed galą finałową otrzymaliśmy informację, do czego upoważnia nas "Zielona Karta" oraz to, że otrzymują ją dziewczyny, które zdobędą tytuły główne, komplementarne oraz te, które dostały się do TOP 10 i TOP 20 Konkursu. Natomiast oczywiście dopiero na gali dowiedziałyśmy się kto otrzymuje dany tytuł, wyniki Konkursu nie były wcześniej znane, wszystko działo się na oczach widzów - dodaje 23-latka.

Czy planujesz startować w przyszłości w konkursach piękności?

- Czuję w sobie pewnie niedosyt, więc na pewno planuje wykorzystać "Zieloną Kartę" i spróbować swoich sił na etapie ogólnopolskim, ale myślę, że póki wiek będzie mi pozwalał na udział w tego typu Konkursach, będę próbować dalej.

Czym zajmujesz się prywatnie?

- Na co dzień jestem Project Managerem w IT w jednym z komercyjnych banków, prowadzę również własną działalność, która dotyczy stylizacji fryzur okolicznościowych oraz zajmuję się modelingiem/fotomodelingiem.

Kto wspiera i kibicuje podczas gali?

- Zdecydowanie moim największym wsparciem podczas gali jest niezmiennie rodzina i najbliżsi przyjaciele, a także co może niektórych zadziwić - współpracownicy z branży IT. Jestem im za to ogromnie wdzięczna - podkreśla Wiola Godlewska.

Jak reagują najbliżsi na Twoje sukcesy w modelingu?

- Zawsze trzymają za mnie kciuki i wiem, że mam w nich ogromne wsparcie. Bez nich nie byłabym tu gdzie jestem - dodaje.

Pochodzisz z niewielkiej miejscowości. Nie spotkałaś się z jakimiś złośliwościami albo plotkami na swój temat dotyczącymi oczywiście konkursu?

- Udział w Konkurach Piękności to poniekąd wystawianie się na opinię publiczną, a wiąże się to z byciem na językach wielu osób. Byłam tego świadoma od samego początku. Natomiast jeśli chodzi o reakcję osób trzecich, muszę przyznać, że jestem naprawdę bardzo miło zaskoczona i wręcz przeciwnie, nie ma tu żadnych złośliwości. Bardzo często osoby z moich rodzinnych okolic zaczepiają mnie na ulicy lub gdziekolwiek indziej i gratulują osiągniętych sukcesów. Dostaję również wiele wspierających wiadomości prywatnych. Widzę również, że nasza społeczność coraz częściej śledzi informacje na temat Konkursów Piękności, co bardzo mnie cieszy. Naprawdę na ten moment nie spotkały mnie żadne złośliwości, dostaje bardzo dużo komplementów i słów wsparcia, za co ogromnie wszystkim dziękuję. Co do plotek, owszem czasem się z nimi spotykam, ale mają raczej pozytywny wydźwięk - mówiła mieszkanka gminy Nur.

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-07-jpg_62e1156b53a6a Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-05-jpg_62e115441147f Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-06-jpg_62e1155ba8311 Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/img-4948-jpg_62e1150ebef5a Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/img-4947-jpg_62e115013969c Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-04-jpg_62e1153130286 Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-03-jpg_62e1152177425 Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

2022/07/wiola-godlewska-w-top-10-gali-finalowej-miss-m-st-warszawy-2022-fot-miss-wojewodztwa-mazowieckiego-jpg_62e114d95fb8c Fot. Miss Województwa Mazowieckiego

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.