Noc Bibliotek 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała dla dzieci noc w bibliotece, gdzie na najmłodszych czekało wiele wspaniałych atrakcji.

W sobotę 1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się "Noc Bibliotek 2022", gdzie dzieci w wieku od 8 do 12 lat mieli możliwość noclegu w bibliotece. Na dzieci czekało wiele wspaniałych atrakcji, które trwały do późnych godzin nocnych. Pierwszym punktem wydarzenia była gra terenowa, która została przeprowadzona na terenie Starej Elektrowni.

Gra terenowa polegała na na znajdowaniu i rozwiązywaniu zagadek ukrytych w Starej Elektrowni. Dzieci rozwiązując zagadki miały uzyskać kod i uwolnić uwięzione bibliotekarki. Dzieci wykazały się ogromną determinacją oraz wiedzą i z łatwością uwolniły bibliotekarki. Kolejnym punktem nocowania w bibliotece była kolacja, którą dzieci były zachwycone, ponieważ organizatorzy zamówili pizzę.

Po kolacji na dzieci czekały gry, zabawy, planszówki i oglądanie filmu detektywistycznego pt. "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Kiedy dzieci poczuły zmęczenie udały się na spanie na materacach, a rano wszyscy zjedli pyszne śniadanie.