Pogoda na weekend. Ostatnie dni listopada będą mgliste, pochmurne i wilgotne

Pogoda w najbliższych dniach zapowiada się pochmurno. Poranki mogą być mgliste, a miejscami w ciągu dnia spodziewane są też opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Będą też regiony, w których przez cały dzień utrzymywać się będzie mróz.

źródło: x-news

W sobotę rano miejscami może być mglisto. W pozostałych regionach kraju będzie pochmurno. Na Suwalszczyźnie prognozowane są słabe opady śniegu. Na zachodzie i południu pojawi się deszcz, miejscami ze śniegiem. Na północy okresowo wystąpią niewielkie przejaśnienia, ale także przelotne opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na południowym zachodzie. Powieje słabo z zachodu.

Niedzielny poranek zapowiada się mglisto w regionach zachodnich. W ciągu dnia będzie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Na Podlasiu spodziewane są opady śniegu do 5 centymetrów. W pasie od Lubelszczyzny przez Mazowsze po Pomorze wystąpią opady deszczu ze śniegiem rzędu 3-5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na południowym zachodzie. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

W poniedziałek czeka nas pochmurne niebo z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany.