Kanały RSS

Co to jest RSS?

RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?

  • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.
  • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).
Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami (patrz linki obok), przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.

Gdzie znajdę źródła wiadomości RSS?

Lista naszych RSS-ów znajduje się poniżej.

Na innych stronach internetowych szukaj linków z napisem "rss" lub "xml".

Kategorie:

Nieruchomości Auto-moto Edukacja i muzyka Komputery Dom i ogród Zwierzęta Różności Telefony Firmy, usługi Ślub i wesele Dla dzieci Ubrania i dodatki Za darmo Praca Medycyna Mieszkania, domy działki Do wynajęcia Pozostałe Samochody Jednoślady Maszyny rolnicze Pozostałe Podręczniki Korepetycje, kursy, szkolenia Pozostałe Komputery i laptopy Konsole do gier Budowa i remont Meble, AGD, RTV Pozostałe Zwierzęta domowe Zwierzęta gospodarskie Towarzyskie Znalezione i zgubione Pozostałe Sport, turystyka Nowe i używane Naprawa, serwis Zdrowie i uroda Transportowe Ubezpieczenia i finanse Naprawa, serwis Pozostałe Suknia, fotograf, zespół, samochód Pozostałe Zabawki, ubranka Wózki, foteliki Pozostałe Ubrania Buty Pozostałe Oddam za darmo Przyjmę za darmo Szukam pracy Dam pracę Usługi medyczne Zabiegi, rehabilitacja Pozostałe