Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Ostre strzelanie w derbach (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Iskry okazali się lepsi od GKS Andrzejewo w derbowym starciu rozegranym na stadionie w Zarębach Kościelnych. Po bardzo emocjonującym spotkaniu gospodarze wygrali 4:3.

iskra_gks_02_04_17

W rozgrywkach B klasy rozegrano dotychczas tylko jedną kolejkę. Iskra w wyjazdowym starciu pokonała GLKS Lelis 2:1, z kolei GKS Andrzejewo bez wyjścia na boisko zainkasował trzy punkty walkowerem, bo z rozgrywek wycofał się Orz Goworowo. Do niedzielnego starcia obie drużyny przestępowały zatem bez porażki.

Nie od dziś wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Piłkarze obydwu drużyn nie grali jednak zachowawczo, trenerzy Kamil Małkiński i Łukasz Kamiński postawili na ofensywną grę i zawodnicy urządzili sobie ostre strzelanie.

Worek bramek rozwiązał Damian Kopacz wysuwając w 10. minucie Iskrę na prowadzenie. Osiem minut później było już 2:0, Emil Barzał zagrywał piłkę do swojego golkipera, ten w nią nie trafił i futbolówka wylądowała w siatce. Jeszcze przed przerwą GKS zdobył bramkę kontaktową.

W drugiej odsłonie strzelanie znów zaczęła Iskra. Najpierw gola zdobył Adam Niemira, a wynik na 4:1 podwyższył Damian Kopacz. Gdy wydawało się, że jest już po meczu do słowa doszedł GKS Andrzejewo. Najpierw bramkę zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Dominik Kraszewski, a w 68. minucie futbolówka wylądowała w siatce po uderzeniu Sieroty. Jednak to było wszystko na co było stać tego dnia podopiecznych trenera Łukasza Kamińskiego. Ostatecznie komplet punktów został w Zarębach Kościelnych.

W następnym starciu Iskra uda się na wyjazdowe starcie do Różana. Natomiast podopieczni trenera Łukasza Kamińskiego będą pauzować. Kolejny raz zawodnicy GKS Andrzejewo wybiegną na boisko w niedzielę 23 kwietnia w Krasnosielcu.

Iskra Zaręby Kościelne - GKS Andrzejewo 4:3 (2:1)
Bramki: Kopacz 10. 59. E. Barzał 18. (sam.) A. Niemira 55. - Kowalewski 30. Kraszewski 61. Sierota 68.

Iskra: Sobiecki - Ki. Kuropatwa, Sapiecha, A. Niemira, Latański - Chlubicki (65. Ka. Kuropatwa), Kopacz (82. Wysiński), Wyszogrodzki, Śliwiński (76. Saniewski) - T. Niemira (65. Brzozowski), Nidecki

GKS: Duda - E. Barzał, Sierota, Kowalewski, Płotczyk (80. Kulik) - Sokołowski (55. Kraszewski), R. Piwoński, Sekuła (60. K. Barzał), Szeligowski, Rakowiecki - A. Piwoński