Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Kolarstwo

Charucki szesnasty, nowe rekordy czasówki (zdjęcia, wideo)

Łukasz Pierzymowski wygrał rywalizację na 10 km trasie w wyścigu kolarskim na czas. Reprezentant Warszawy ustanowił nowy rekord imprezy wygrywając zawody z wynikiem 13 minut i 22 sekund, wyprzedzając pewnie kolejnych na mecie rywali.

czasowka_kolarstwo1_16_08_17

Drugi dystans 10 km na rowerze szosowym pokonał Michał Kosztuch z Zamka Kiszewskiego - 13:44, a trzeci na linii mety był Przemysław Zieliński z Tczewa - 13:52.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Anna Wiese z Warszawy, która metę przekroczyła z czasem 15 minut. Zarówno w gronie kobiet, jak i mężczyzn padły nowe rekordy trasy, za które rekordziści otrzymali po 500 zł od sponsorów.

Do rywalizacji w tegorocznej imprezie przystąpiło ponad sto zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu miejscowości. Większość zawodników wybrała rower szosowy, ale byli również tacy, którzy chcieli ścigać się na popularnym "góralu". W gronie zawodników MTB zwyciężył Michal Kostuch z Zamka Kiszewskiego z wynikiem - 15:32, a w gronie kobiet Maria Kamińska z Nowosiedlin - 20:09.

Ponownie na trasie w Rzekuniu rywalizowali również najmłodsi w kategorii do lat 15. Najlepszy okazał się Michał Koszykowski z Białegostoku - 16:38, przed Erykiem Zalewskim z Warszawy -17:10 i Szymonem Noskiem z Ostrołęki 19:06. Z zawodniczek najszybciej do mety dojechała Aleksandra Kowalska z Ostrołęki - 23:10. Kolejne miejsce na podium zajęli Daria Parzychowska z Białobieli - 24:36 i Sara Ejzemberg z Łodzisk - 26:08.

W zawodach udanie zaprezentował się Rafał Charucki z Ostrowi Mazowieckiej, który na linii mety zameldował się z czasem 15 minut i 11 sekund.