Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

WOR War02: cztery walki bokserskie na ostrowskiej gali sportów walki

Czterech reprezentantów Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej weźmie udział w ostrowskiego gali sportów walki WOR War02.

2018/04/siekierzycki-waszkiewicz-boks-jpg_5adf32cda192a

W kategorii do 64 kg Krystian Siekierzycki będzie rywalizował z Jakubem Waszkiewiczem z Victorii Ostrołęka.

Jest to debiut podopiecznego Waldemara Pecury przed własną publicznością. Dotychczas Krystian może się pochwalić wicemistrzostwem Mazowsza z 2017 roku.

Kolejnym debiutantem podczas gali będzie Karol Baran. Stażem najdłużej trenujący pięściarz w klubie UOLKA Ostrów Mazowiecka. Karol w 2017 roku zdobył brązowy medal w pucharze Polski, rok później stanął na trzecim stopniu podium na akademickich mistrzostwach Polski, a w ubiegłym roku zajął piąte miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski.

2018/04/baran-tyminski-boks-jpg_5adf32ab6efe7

Na WOR War02 przeciwnikiem reprezentanta Ostrowi Mazowieckiej będzie Bartosz Tymiński z Victorii Ostrołęka.

W kategorii do 81 kg zaprezentuje się Marcin Orzech, który w pierwszej edycji WOR War rozbił swojego rywala. Tym razem naprzeciw podopiecznego trenera Waldemara Pecury stanie Damian Krukowski (Victoria Ostrołęka).

2018/04/orzech-krukowski-boks-jpg_5adf32c21a246

Marcin Orzech jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem UOLKA Ostrów Mazowiecka. Jest wielokrotnym medalistą wielu imprez sportowych. Największe osiągnięcia zapisał w 2015 roku, kiedy to zdobył puchar Polski. W 2016 roku stanął na drugim stopniu podium na mistrzostwach Polski juniorów.

2018/04/bialach-soczewska-boks-jpg_5adf32b5e7f68

W ostatniej, czwartej, walce bokserskiej w kategorii +91 kg zobaczymy Mateusza Białacha, który w pierwszej edycji ostrowskiej gali sportów walki pokonał na punkty Tomasza Błasika (KnockOut Gym Warszawa). Tym razem naprzeciw reprezentanta UOLKA Ostrów Mazowiecka stanie Damian Soczewka z UKS Sanda Płock.

Mateusz Białach w 2015 roku stanął na trzecim stopniu podium w pucharze Polski, a rok później zdobył również brąz na mistrzostwach Polski.

Wszystkie walki bokserskie zostały zakontraktowane na trzy rundy.

W kolejnych dniach zaprezentujemy kolejne pojedynki, do których dojdzie na ostrowskiej gali sportów walki. Oprócz boksu będą walczyć przedstawiciele K1, brazylijskiego jiu jitsu i MMA.

Impreza została zaplanowana na sobotę 28 kwietnia o godz. 17.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Trębickiego 10 w Ostrowi Mazowieckiej. Jak poinformowali nas organizatorzy wydarzenia wszystkie bilety wstępu zostały już wyprzedane.