Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


507 pątników zmierza na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)

Minął ósmy dzień łomżyńskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Obecnie do Częstochowy zmierza 507 pątników plus obsługa. Nasza ostrowska grupa połączona z zambrowską liczy 172 osoby. W środę pielgrzymka pokonała ponad 36 kilometrów i zakończyła dzienną wędrówkę w Zychorzynie i Jastrzębiu,

2018/08/pielgrzymka-jasna-gora-2018-jpg_5b6c2c147b1d5Fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

Według danych na 7 sierpnia, cała pielgrzymka łomżyńska liczy 507 pątników, nie wliczając obsługi.

Grupa żółto-brązowa liczy 160 osób, ostrowsko-zambrowska grupa srebrno-niebieska - 172, grupa fioletowa - 66 osób, zaś grupa czerwono-zielona to 109 pątników. Pielgrzymi zakończyli ósmy dzień pielgrzymki. Wyszli rano z miejscowości Wyśmierzyce, aby po ponad 36 km dotrzeć na nocleg do Jastrzębia oraz Zychorzyna.

- Pogoda znów nas nie rozpieszcza i jest upalnie, jednak nasz zapał nie maleje i z wiarą kroczymy dalej, niosąc nasze intencje ku Matce Bożej z Jasnej Góry. W miejscowości Kłudno, jak co roku przywitała nas 90-letnia pani Janina Kwiatkowska. Trzymając w dłoniach chleb i sól, zaśpiewała nam maryjną pieśń. Dzisiejszego dnia msza święta odbyła się w Klwowie w kościele pw. św. Macieja Apostoła. Po niej trwaliśmy również na krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu - czytamy w relacji ze środowej wędrówki.

Grupy fioletowa i srebrno-niebieska nocowali w Zychorzynie, zaś pątnicy z grup czerwono-zielonej i żółto-brązowej spędzili noc w Jastrzębiu. Dziś wyruszyli w dalszą drogę. Do przejścia mają ponad 37 km. Nocleg będzie w Kazanowie Nowym i Sierosławicach.

Zobacz zdjęcia z ósmego dnia pielgrzymki.

Zobacz również:
Półmetek pielgrzymki na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies