Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


507 pątników zmierza na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)

Minął ósmy dzień łomżyńskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Obecnie do Częstochowy zmierza 507 pątników plus obsługa. Nasza ostrowska grupa połączona z zambrowską liczy 172 osoby. W środę pielgrzymka pokonała ponad 36 kilometrów i zakończyła dzienną wędrówkę w Zychorzynie i Jastrzębiu,

2018/08/pielgrzymka-jasna-gora-2018-jpg_5b6c2c147b1d5Fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

Według danych na 7 sierpnia, cała pielgrzymka łomżyńska liczy 507 pątników, nie wliczając obsługi.

Grupa żółto-brązowa liczy 160 osób, ostrowsko-zambrowska grupa srebrno-niebieska - 172, grupa fioletowa - 66 osób, zaś grupa czerwono-zielona to 109 pątników. Pielgrzymi zakończyli ósmy dzień pielgrzymki. Wyszli rano z miejscowości Wyśmierzyce, aby po ponad 36 km dotrzeć na nocleg do Jastrzębia oraz Zychorzyna.

- Pogoda znów nas nie rozpieszcza i jest upalnie, jednak nasz zapał nie maleje i z wiarą kroczymy dalej, niosąc nasze intencje ku Matce Bożej z Jasnej Góry. W miejscowości Kłudno, jak co roku przywitała nas 90-letnia pani Janina Kwiatkowska. Trzymając w dłoniach chleb i sól, zaśpiewała nam maryjną pieśń. Dzisiejszego dnia msza święta odbyła się w Klwowie w kościele pw. św. Macieja Apostoła. Po niej trwaliśmy również na krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu - czytamy w relacji ze środowej wędrówki.

Grupy fioletowa i srebrno-niebieska nocowali w Zychorzynie, zaś pątnicy z grup czerwono-zielonej i żółto-brązowej spędzili noc w Jastrzębiu. Dziś wyruszyli w dalszą drogę. Do przejścia mają ponad 37 km. Nocleg będzie w Kazanowie Nowym i Sierosławicach.

Zobacz zdjęcia z ósmego dnia pielgrzymki.

Zobacz również:
Półmetek pielgrzymki na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)


Dodaj komentarz