Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policjanci protestują. Pustki w ostrowskiej komendzie?

Od lipca br. trwa protest policjantów. Do tej pory funkcjonariusze jednak dbali o bezpieczeństwo obywateli. Czytelnicy alarmują, że od poniedziałku w ostrowskiej komendzie pozostali jedynie kierownicy, naczelnicy, komendant, dyżurni i część dzielnicowych. Ile w tym prawdy?

komenda_policja_ostrow_14_04_18

O sytuację w Ostrowi Mazowieckiej zapytaliśmy podinsp. Dariusza Brzezickiego, przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

- Obecnie na zwolnieniu lekarskim przebywa od 20 do 40 procent funkcjonariuszy z terenu całego garnizonu mazowieckiego. Wszystko w akcie manifestacji przeciwko braku realizacji porozumień naszego związku zawodowego policjantów ze stroną rządową - powiedział w rozmowie z naszym portalem podinsp. Dariusz Brzezicki.

Celem protestu policjantów jest m.in. zwrócenie uwagi społeczeństwa na złą sytuację materialną policjantów. Policjanci żądają m.in. podwyżek, płatnych nadgodzin czy powrotu do uprawnień emerytalnych sprzed 2013 roku.

Szczyt protestu mundurowych ma nastąpić w trakcie obchodów Święta Niepodległości.

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka potwierdził informacje o dodatkach do pensji dla funkcjonariuszy, którzy nie wzięli udziału w proteście i nie zdecydowali się na skorzystanie ze zwolnień lekarskich.

- Policjanci, którzy wykonują teraz pracę za trzech lub czterech kolegów są przeciążeni i muszą być docenieni. Funkcjonariusze, którzy będą pełnili służbę 11 listopada również powinni być za to dodatkowo docenieni - podkreślił.

Protest ma zakończyć się z chwilą podpisania satysfakcjonującego porozumienia ze stroną rządową.


Artur Bartczak

Ania Kondratiuk
0 prawdy

Dorota Balińska
To trza tam impre zrobic

Dorota Balińska

Klaudia Jakubowska

Bartek Wa
I tak powinno być 😁

Michał Zęgota
Zajebiście 😁😁😁😁😁😁😁

Piotr Sz
Czyli mozna driftowac po miescie??? :)

Łukasz Tomasz Chechelski
Wkoncu bez lipy mogę kurwic z tłumika 💪💪💪💵💵🔥🔥🔥

Piotr Skutnik
w Królowym Moście jeden był i poradził w czasie zagrożenia.😁😁

Mariusz Bubrowiecki
No jasne, bez lipy jest :-D

Piotr Sz
Mariusz Bubrowiecki :D

Tomasz Urban
Daniel Bloch to Toyota będzie bokiem latała😂

Ewa Siedlecka
Prawda ot co 😊😊😉!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies