Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki nie przyznali się do przyjęcia łapówki

Sprawą zatrzymania naczelnika i komornika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej przez agentów CBA zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Urzędnicy mieli przyjąć 150 tysięcy złotych łapówki od przedsiębiorcy, a następnie podzielić się między sobą.

urzad_skarbowy_ostrowmaz_21_04_17

Warszawscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do akcji po tym, jak urzędnicy podzielili się łapówką. Po chwili byli już w rękach agentów biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie.

Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA.

- Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, za te pieniądze miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa (domiar skarbowy) nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy - mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego - informował wówczas Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawą zajęła się ostrołęcka prokuratura okręgowa.

- W czwartek 22 listopada br. w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce wykonano czynności z udziałem podejrzanych polegające na postawieniu zarzutów korupcyjnych, tj. żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 150 tys. zł i przesłuchaniu na okoliczność zarzucanych przestępstw. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu - informuje ostrołęcka prokuratura.

Na skutek wniosku Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.