Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki nie przyznali się do przyjęcia łapówki

Sprawą zatrzymania naczelnika i komornika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej przez agentów CBA zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Urzędnicy mieli przyjąć 150 tysięcy złotych łapówki od przedsiębiorcy, a następnie podzielić się między sobą.

urzad_skarbowy_ostrowmaz_21_04_17

Warszawscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do akcji po tym, jak urzędnicy podzielili się łapówką. Po chwili byli już w rękach agentów biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie.

Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA.

- Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, za te pieniądze miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa (domiar skarbowy) nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy - mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego - informował wówczas Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawą zajęła się ostrołęcka prokuratura okręgowa.

- W czwartek 22 listopada br. w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce wykonano czynności z udziałem podejrzanych polegające na postawieniu zarzutów korupcyjnych, tj. żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 150 tys. zł i przesłuchaniu na okoliczność zarzucanych przestępstw. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu - informuje ostrołęcka prokuratura.

Na skutek wniosku Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja