Sokół uległ Rosie po dogrywce (zdjęcia, wideo)

Koszykarze ostrowskiego Sokoła w sobotnim spotkaniu trzynastej kolejki rozgrywek 2 ligi musieli uznać wyższość KS Rosa-Sport Radom. Podopieczni trenera Antonio Daykoli walczyli ambitnie do samego końca, jednak ostatecznie ulegli trzema punktami 81:84.

2018/12/sokol-rozmowa-jpg_5c17a759bad72

Pierwsza kwarta w starciu rozegranym w hali przy ulicy Trębickiego należała do Sokoła. Ostrowianie wygrali 23:19 i wiele wskazywało na to, że miejscowi kibice będą cieszyć się z wygranej swojego zespołu.

Jednak kolejne kwarty, druga i trzecia, zakończyły się zwycięstwem Rosy - 25:20, 13:12. Goście przed ostatnią odsłoną meczu prowadzili dwoma punktami, Sokół stratę odrobił i doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie lepszą skutecznością wykazali się koszykarze z Radomia i mogli świętować wygraną.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła był Piotr Barszcz, który zdobył 20 punktów. Dobrą formą wykazali się również Andrii Shapovalov i Łukasz Ryfa - obaj koszykarze zdobyli po 16 punktów.

Kolejne spotkanie w rozgrywkach 2 ligi koszykarze Sokoła rozegrają w 22 grudnia o godz. 13.00. W hali przy ulicy Trębickiego rywalem podopiecznych trenera Antonio Daykoli będzie zespół ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Rosa-Sport Radom 81:84 (23:19, 20:25, 12:13, 18:16, 8:11)

Sokół: Barszcz 20 pkt, Shapovalov 16 pkt, Ryfa 16 pkt, Niewiński 8 pkt, Jurkiewicz 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Mendak 3 pkt, Solanikow 2 pkt, Sienkiewicz 2 pkt oraz Tchernev-Rowland, Skarpetowski

Rosa: Ziółko 19 pkt, Tyszka 18 pkt, Nowakowski 14 pkt, Krakowiak 10 pkt, Zwęgliński 9 pkt, Golus 6 pkt, Nowik 6 pkt, Wątroba 2 pkt oraz Walski