Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Mięso chorych krów jest wycofywane z rynku (wideo)

Reportaż dziennikarzy Superwizjera TVN, który pokazał jak przebiega praca w jednej z firm z powiatu ostrowskiego odbił się szerokim echem. Mięso z nielegalnego uboju trafiło do 10 krajów oraz do około 20 punktów w Polsce.

2019/02/mieso-wolowina-jpg_5c542cf9c1ff1

- Jest ono obecnie wycofywane, mięso w sklepach jest bezpieczne - poinformował na konferencji prasowej w czwartek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.

Niemczuk poinformował, że w sumie z nielegalnego uboju pochodziło 9,5 tony mięsa, z czego ok. 2,5 tony sprzedano za granicę.

- Listy dystrybucji są ustalone, towar jest wycofywany poprzez podmiot, który to wysłał - powiedział. Dodał, że niektóre kraje już przekazały mięso do utylizacji.

Niemczuk zapewnił, że mięso na półkach w sklepach w Polsce jest bezpieczne, co gwarantuje nadzór Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej.

źródło: x-news.pl


Andrzej Figat
podajcie te punkty w Polsce na co czekacie i z czego robicie tajemnice i napiszcie że chodzi o ubojnie w Kalinowie nie pływajcie po zagadnieniu

Monika Kurek
Teraz to powinni te mięso kazać jeść właścicielowi i jego rodzinie. Nie rozumiem jak można być takim idiotą i puścić w obieg skażone mięso! Mam nadzieję, że właściciel tej pseudo ubojni poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania...

Pavveł Dębek
Najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. To jest ujebanie jednej z gałęzi Polskiej gospodarki tak jak asf i ptasia grypa. Każdy ma pretensje "Kurła co my jedlim"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies