Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Mięso chorych krów jest wycofywane z rynku (wideo)

Reportaż dziennikarzy Superwizjera TVN, który pokazał jak przebiega praca w jednej z firm z powiatu ostrowskiego odbił się szerokim echem. Mięso z nielegalnego uboju trafiło do 10 krajów oraz do około 20 punktów w Polsce.

2019/02/mieso-wolowina-jpg_5c542cf9c1ff1

- Jest ono obecnie wycofywane, mięso w sklepach jest bezpieczne - poinformował na konferencji prasowej w czwartek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.

Niemczuk poinformował, że w sumie z nielegalnego uboju pochodziło 9,5 tony mięsa, z czego ok. 2,5 tony sprzedano za granicę.

- Listy dystrybucji są ustalone, towar jest wycofywany poprzez podmiot, który to wysłał - powiedział. Dodał, że niektóre kraje już przekazały mięso do utylizacji.

Niemczuk zapewnił, że mięso na półkach w sklepach w Polsce jest bezpieczne, co gwarantuje nadzór Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies