Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Za nami pierwszy dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju (zdjęcia, wideo)

W ostrowskiej siedzibie "Forte" odbył pierwszy dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju, w którym władze samorządowe spotkały się wraz z przedsiębiorcami i mieszkańcami. Spotkanie miało na celu stworzenie płaszczyznę do wymiany myśli, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni samorządowej i biznesowej.

2019/10/ostrowskie-forum-rozwoju-jpg_5d9597c5060fc

Na otwarcie wydarzenia usłyszeliśmy burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera, po nim głos zabrał prezes zarządu "Forte" Maciej Formanowicz oraz prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartosz Kublik. Następnie podczas wystąpienia przedstawiciela rządu głos zabrał minister cyfryzacji Marek Zagórski. Kolejnym punktem spotkania był wykład pt. "Rewolucja 4.0 jako wyznacznik przemian na rynku pracy" w wykonaniu prof. Elżbiety Mączyńskiej ze SGH w Warszawie.

- Produkt krajowy brutto to jest wartość nowo wytworzona, upraszczając jest to suma płac i zysków, ale tylko realizowana przez rynek - tłumaczyła podczas swojego wykłady prof. Elżbieta Mączyńska.

Zaraz po przerwie kawowej, która miała miejsce po wykładzie, odbyły się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym panelu "S8 i Via Baltica - w kierunku nowych możliwości" udział wzięli Czesław Renkiewicz - prezydent Suwałk, Tomasz Andrukiewicz - prezydent Ełku i Jerzy Bauer - ostrowski burmistrz. Podczas drugiego panelu dyskusyjnego pt. "Gospodarka 4.0 - wyzwanie i możliwości dla kształcenia zawodowego" usłyszeć można było Ewę Brzozowską, Marcina Pawłowskiego, Henryka Owsiejewa, Joannę Woronko i Mirosława Rosaka.

- Współpracujmy w gronie firm ostrowskich tj. fabryka mebli "Forte", Rolstal, Schneider, Canexpol oraz ostatnio dołączone Młyny Jelonki. Jest to grupa przedsiębiorców, która rzeczywiście intensywnie pracuję nad tym, żeby projekt kształcenia dualnego wspólnie z szkołą i samorządem otworzyć - mówiła Ewa Brzozowska, dyrektor firmy Alpla podczas panelu dyskusyjnego "Gospodarka 4.0".

Po panelach dyskusyjnych nadszedł czas na podsumowanie spotkania, w którym wystąpił włodarz miasta Jerzy Bauer i prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartosz Kublik. Po podsumowaniu uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

W dniu dzisiejszym odbędzie się drugi dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju skierowany do młodzieży. Uczniowie z powiatu ostrowskiego będą uczestniczyć w dwóch wykładach pt. "#rePETujemy - recykling na nowo" i "Zawody przyszłości". Na sam koniec młodzież weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Przedsiębiorcą być", gdzie posłuchają co mają do powiedzenia im przedsiębiorcy z powiatów sąsiednich i ostrowskiego.

Zobacz również:
Ostrowskie Forum Rozwoju: Trwa piąta edycja (zdjęcia, wideo)

Zobacz zdjęcia: Za nami pierwszy dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju (zdjęcia, wideo)

1/15
2/15
3/15
4/15
5/15
6/15
7/15
8/15
9/15
10/15
11/15
12/15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.