Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Za nami pierwszy dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju (zdjęcia, wideo)

W ostrowskiej siedzibie "Forte" odbył pierwszy dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju, w którym władze samorządowe spotkały się wraz z przedsiębiorcami i mieszkańcami. Spotkanie miało na celu stworzenie płaszczyznę do wymiany myśli, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni samorządowej i biznesowej.

2019/10/ostrowskie-forum-rozwoju-jpg_5d9597c5060fc

Na otwarcie wydarzenia usłyszeliśmy burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera, po nim głos zabrał prezes zarządu "Forte" Maciej Formanowicz oraz prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartosz Kublik. Następnie podczas wystąpienia przedstawiciela rządu głos zabrał minister cyfryzacji Marek Zagórski. Kolejnym punktem spotkania był wykład pt. "Rewolucja 4.0 jako wyznacznik przemian na rynku pracy" w wykonaniu prof. Elżbiety Mączyńskiej ze SGH w Warszawie.

- Produkt krajowy brutto to jest wartość nowo wytworzona, upraszczając jest to suma płac i zysków, ale tylko realizowana przez rynek - tłumaczyła podczas swojego wykłady prof. Elżbieta Mączyńska.

Zaraz po przerwie kawowej, która miała miejsce po wykładzie, odbyły się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym panelu "S8 i Via Baltica - w kierunku nowych możliwości" udział wzięli Czesław Renkiewicz - prezydent Suwałk, Tomasz Andrukiewicz - prezydent Ełku i Jerzy Bauer - ostrowski burmistrz. Podczas drugiego panelu dyskusyjnego pt. "Gospodarka 4.0 - wyzwanie i możliwości dla kształcenia zawodowego" usłyszeć można było Ewę Brzozowską, Marcina Pawłowskiego, Henryka Owsiejewa, Joannę Woronko i Mirosława Rosaka.

- Współpracujmy w gronie firm ostrowskich tj. fabryka mebli "Forte", Rolstal, Schneider, Canexpol oraz ostatnio dołączone Młyny Jelonki. Jest to grupa przedsiębiorców, która rzeczywiście intensywnie pracuję nad tym, żeby projekt kształcenia dualnego wspólnie z szkołą i samorządem otworzyć - mówiła Ewa Brzozowska, dyrektor firmy Alpla podczas panelu dyskusyjnego "Gospodarka 4.0".

Po panelach dyskusyjnych nadszedł czas na podsumowanie spotkania, w którym wystąpił włodarz miasta Jerzy Bauer i prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartosz Kublik. Po podsumowaniu uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

W dniu dzisiejszym odbędzie się drugi dzień V Ostrowskiego Forum Rozwoju skierowany do młodzieży. Uczniowie z powiatu ostrowskiego będą uczestniczyć w dwóch wykładach pt. "#rePETujemy - recykling na nowo" i "Zawody przyszłości". Na sam koniec młodzież weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Przedsiębiorcą być", gdzie posłuchają co mają do powiedzenia im przedsiębiorcy z powiatów sąsiednich i ostrowskiego.

Zobacz również:
Ostrowskie Forum Rozwoju: Trwa piąta edycja (zdjęcia, wideo)

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja